Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2007 o 22:56, Mistic napisał:

Angole zostają w domu :D

Większą radość mi to sprawiło, niż pierwsze miejsce Polaków w grupie :D

Dnia 21.11.2007 o 22:56, Mistic napisał:

Bombowa sprawa.

Oj, teraz to dopiero będzie burza w Anglii - zaraz wyjadą z jakimś kryzysem czy coś,

Dnia 21.11.2007 o 22:56, Mistic napisał:

Szkoda wyniku Polaków bo zmiennicy zasłużyliby na zwycięstwo 2:1, co poniektórzy świetnie się
spisywali.

Widać było, że brakło sił w II połowie - ta murawa pewnie też zrobiła swoje. Po pierwszej straconej bramce obawiałem się od razu następnej, no i się stało. No, ale nie ma co rozpamiętywać - przynajmniej nie odpuściliśmy meczu, a remis w Serbii nie jest taki zły - choć mogło być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny - aaaa, nie ma Angoli na Euro, suuuupeeeeeeeer :D Strasznie się cieszę. Należało im się ;] Brawo Chorwacja, chociaż z drugiej strony... Mercedesy pomogły ;P

Szkoda, że nie mogłem oglądać tamtego meczu. Oj musiało się tam sporo dziać :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serbia u siebie nie przegrała już od 3.5 roku, więc to, że nasi w rezerwowym składzie też tam nie wygrali to żadna tragedia. Marudom przypomnę, że za Engela po zapewnieniu sobie awansu przegraliśmy z potężną Białorusią 4:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 23:11, Ecko09 napisał:

Ciesze sie, że Polska wygrała grupe, ciesze sie, że Portugalia awansowała, ale ...kurde...Anglia
odpadła...


Pierwsze miejsce! Ha, kto by przypuszczał jeszcze pół roku temu :) Leo to cudotwórca, z przeciętniaków zrobił naprawdę zgrany kolektyw, o czym podkreślali panowie ze studia. I cieszy szczególnie postawa zmienników oraz to że Anglia jest poza Euro buahahah :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po meczu.

W pierwszej połowie lepiej grali nasi i po ładnej akcji wygrywaliśmy 1-0. W drugiej połowie graliśmy do 60 minuty potem zaczęliśmy spać i Serbowie to wykorzystali,(choć pewną zapowiedzą była akcja bodajże z 53 minuty, gdy Bronowicki wybijał piłkę z bramki). Generalnie remis jest sprawiedliwym wynikiem biorąc pod uwagę całokształt.

Fabiański bronił całkiem dobrze (nie jestem pewien czy nie wpadł z piłką do bramki w drugiej połowie), bez winy przy bramkach (zawaliła obrona i krycie)

Wasilewski - Serbowie śmiało sobie poczynali z jego strony, choć odpowiedzialność za to spada na Łobodzińskiego, który w paru akcjach pod naszą bramką stał i patrzył się na Serba z piłką, zamiast pomóc Wasilewskiemu. W ataku mało konstruktywny.
Bronowicki - niezły mecz tego zawodnika, wszędzie było go pełno, uratował nas przed stratą bramki. Niezły w obronie i widoczny w ataku.
Bąk - faul taktyczny i kartka i zmiana. W drugiej połowie słabszy (dostosował się do kolegów) w pierwszej dobra gra.
Jop - jak było 2-2 ożywił się, choć zaskoczył mnie przy akcji z 53 minuty, gdy odprowadzał piłkę wzrokiem do bramki i gdyby nie Bronowicki to była by bramka.

Żewłakow grał za krótko, żeby go oceniać.

Generalnie nasza obrona znowu zagrała bardzo słabo, Serbowie mieli więcej groźnych sytuacji niż my i uratowała nas dobra dyspozycja Fabiańskiego.

Lewandowski - genialne prostopadłe podanie, po którym padła bramka, solidny w obronie i kreatywny w ataku.
Wawrzyniak - praktycznie niewidoczny(nie jestem pewien czy to on wykopywał piłkę w akcji, gdy padła 2 bramka
Kosowski - kontuzja i szybkie zejście (mnie jakoś Kosowski nie przekonuje)
Łobodziński - w pierwszej połowie sporo biegał, w drugiej był pasywny w obronie zamiast pomagać tylko patrzył.
Zahorski - wygenerował akcje na 2-0 tyle, że poza tym praktycznie niewidoczny. Jednak wstawianie napastnika na pomoc to chyba nie był zbyt trafiony pomysł.
Murawski- bramka na 1-0 . Niezły w pierwszej połowie, niewidoczny w drugiej.

Rasiak - ładnie pracował, pomógł przy bramce, na 1-0 (bo biegnąc spacerkiem zatrzymał jednego Serba przy sobie i Murawski musiał ograć tylko dwóch obrońców)
Matusiak - widać, że brakuje mu trochę gry, bo potykał się o piłkę (na nasze szczęście na tyle skutecznie, że strzelił bramkę.

Szpakowski za szybko wykrakał nasze zwycięstwo(obwieścił zwycięstwo mniej więcej w 65 minucie co było w ciagu kilku następnych minut pamietamy).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 23:00, .Darnok napisał:

Szkoda, że nie mogłem oglądać tamtego meczu. Oj musiało się tam sporo dziać :]


Heh, żałuj, bo naprawdę było co oglądac. ;)

Chorwatów po tym meczu naprawdę zacząłem podziwiac (już wiem, komu, oprócz Polski, będę kibicował na Euro ;)), pierwsze dwie akcje to popis najpierw Kranjcara, który wiedząc, jaka jest murawa zdecydował się na strzał; a potem Silvy i Olica - piękne podanie, założona "siatka" obrońcy i zimna krew napastnika. Potem Chorwaci grali bardzo mądrze, nie wybijali piłki na oślep, tylko próbowali coś konkretnego z nią zrobic. W drugiej połowie McClaren wstawił Beckhama i to trochę ożywiło Anglików, ale po dwóch bramkach oddali pole przeciwnikom, co się zemściło. Warto dodac, że Chorwaci zaliczyli jeszcze poprzeczkę, Carson raz intynktownie obronił strzał głową, a potem wygrał sam na sam z Oliciem. Szkoda, ze Anglicy później grali tylko na Croucha, bo mogli sklecic jakąś ciekawą akcję, a nie tylko długie wykopy.
Jednak szkoda trochę, że wszyscy Brytyjczycy odpadli, bo myślę, że pokazaliby znacznie więcej niż pokaże Rosja na ME.

Z meczu Serbia - Polska oglądałem tylko fragmenty, bo jednak wolałem drugi mecz, niemniej jednak remis i pierwsze miejsce cieszą (jak chyba każdego Polaka ;)) i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, może warto by wpaść na mistrzostwach na Holandię? Nie grają dobrze, dzisiaj przegrali z Białorusią 1:2 ostatnio wygrali u siebie z Luksemburgiem tylko 1:0. Jeszcze chwila i Bułgarzy by ich dogonili. Przegrali tylko o 1 pkt. w końcowej klasyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 23:20, pretorianie napisał:

Tak myślę, może warto by wpaść na mistrzostwach na Holandię? Nie grają dobrze, dzisiaj przegrali
z Białorusią 1:2 ostatnio wygrali u siebie z Luksemburgiem tylko 1:0. Jeszcze chwila i Bułgarzy
by ich dogonili. Przegrali tylko o 1 pkt. w końcowej klasyfikacji.

Na Holandie? Oj to byłby pogrom ;]. Na turniej Holendrzy się zmobilizują i pozamiatają ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 23:24, mesiu59 napisał:

> Tak myślę, może warto by wpaść na mistrzostwach na Holandię? Nie grają dobrze, dzisiaj
przegrali
> z Białorusią 1:2 ostatnio wygrali u siebie z Luksemburgiem tylko 1:0. Jeszcze chwila i
Bułgarzy
> by ich dogonili. Przegrali tylko o 1 pkt. w końcowej klasyfikacji.
Na Holandie? Oj to byłby pogrom ;]. Na turniej Holendrzy się zmobilizują i pozamiatają ;].

Coś od dłuższego czasu nie mogą się zmobilizować na ważniejszą imprezę. Nie przypominam sobie żeby od ME w 1988r. coś wygrali. Więc nie podzielam Twojego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 23:20, pretorianie napisał:

Tak myślę, może warto by wpaść na mistrzostwach na Holandię? Nie grają dobrze, dzisiaj przegrali
z Białorusią 1:2 ostatnio wygrali u siebie z Luksemburgiem tylko 1:0. Jeszcze chwila i Bułgarzy
by ich dogonili. Przegrali tylko o 1 pkt. w końcowej klasyfikacji.

W dwóch ostatnich meczach Holendrzy grali tak aby wypaść z pierwszego koszyka i nie utworzyć grupy śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 23:28, pretorianie napisał:

> Na Holandie? Oj to byłby pogrom ;]. Na turniej Holendrzy się zmobilizują i pozamiatają
;].
Coś od dłuższego czasu nie mogą się zmobilizować na ważniejszą imprezę. Nie przypominam sobie
żeby od ME w 1988r. coś wygrali. Więc nie podzielam Twojego zdania.

Nic nie wygrali, swoją drogą, ale teraz mają świetną pake ;]. Coś czuje, że pozamiatają. Tylko coś do trenera nigdy nie miałem przekonania... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto słowa Edmilsona x|

Myślę, że na świecie jest wiele dobrych ludzi, jednak jest również dużo tych złych.”Podobnie jest w szatni – są ludzie dobrzy i ludzie źli.”
”W zespole mamy 23 czy 25 zawodników, oprócz tego są jeszcze trenerzy. Wszyscy tworzymy rodzinę, a w rodzinie zdarzają się czarne owce. Tak jest i u nas, są ludzie, którzy myślą inaczej”
Życie piłkarzy jest szczególne – są pieniądze, sława, dziewczyny i inne przyjemności. Te prawdziwie ważne wartości są przez zawodników często odstawiane na boczny tor.
Niekiedy zawodnicy nie traktują swojej pracy w sposób profesjonalny i nie przykładają się do treningów, gdyż mają inne zajęcia. Myślą „Muszę szybko ‘odbębnić’ trening, bo potem mam spotkanie, nagrywam reklamę itp”. Chyba wiecie, o co chodzi."

Kolejny dowód, że w szatni Blaugrany nie jest najweselej. Już troche takich wypowiedzi było... Mi to bardzo przypomina ere Galacticos w Realu. Te same ruchy, sukcesy, działania, a potem te same problemy. Barca powinna sprowadzić Mourinho i wymienić kilku podstawowych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby grali tak żeby wypaść z pierwszego koszyka. To głupota tak kalkulować. Poza tym może i mają dobrą pakę ale same nazwiska nie grają, więc jeśli nie ma się zgranej dobrze działającej drużyny to co mi z dobrej paki jak nie tworzą monolitu.
Ale nic to zobaczymy dopiero na mistrzostwach kto ma rację. Wcześniej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Holendrzy co muszę z przykrością stwierdzić są słabi- nie oceniaj ich przez pryzmat zawodników, bo to, że mają Sneijdera czy Van Nisterlooya, którzy grają w Realu nie czyni ich znakomitą drużyną tak jak Serbów posiadanie Zigica oraz Vidica czy Belgów Kompanego oraz Dembele. Jest to moja ulubiona reprezentacja, ale o ile kiedyś grała po prostu pięknie i przegrywała po pasjonujących meczach w dalekich fazach wielkich imprez z wielkimi rywalami, tak teraz gra zwyczajnie słabo, bez swojego ofensywnego stylu. Skoro nie zmobilizowali się na Mundial (a przepraszam, wyładowali swoją mobilizację na Portugalczykach- z wzajemnością) to nie zmobilizują się też na Euro gdzie pewnie skończy się na ćwierćfinale i dymisja Van Bastena, który po prostu chyba nie nadaje się na trenera Holandii. Bo jak wspomniałem drużyna nie ma stylu, poza tym kłótnie, wprawdzie Seedorf wrócił, ale Van Bommela, który niewątpliwie by pomógł nie widać i raczej nie będzie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego, że drużyna nie zachwyca ale ciągle w nią wierze. Ma świetne połączenie zawodników młodych i doświadczonych. Nie porównuj Zigica czy tam innego typka z Serbii do RvN czy Van Persiego ;].


A teraz szok. Pepe rozegrał dzisiaj cały mecz w Portugalii, i nie strzelił samobója! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I: Szwajcaria, Austria (gospodarze), Grecja (obrońca tytułu), Holandia (współczynnik 2,417)
II: Chorwacja (2,409), Włochy (2,364), Czechy (2,333), Szwecja (2,273)
III: Rumunia (2,250), Niemcy (2,250), Portugalia (2,192), Hiszpania (2,182)
IV: Polska (2,167), Francja (2,091), Turcja (1,958), Rosja (1,958).

W pierwszym koszyku marzy mi się Austria, w drugim Czechy, w trzecim Rumunia. Nie chciałbym trafić na Szwajcarów, Szwedów oraz Niemców.

EDIT: @up
Zigici chyba strzelił więcej goli niż w ostatnim roku Van Persie, ale mniejsza z tym. Chodziło mi raczej o porównanie, że mimo że Serbowie czy Belgowie mają (patrząc z perspektywy nas- Polaków) takie gwiazdy, jakich nie mamy, to my jesteśmy na EURO i zdobyliśmy z nimi 8 punktów. A co do perspektyw dla reprezentacji Holandii to przecież zawsze było to połączenie doświadczenia z młodością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 23:49, mikal15 napisał:

W pierwszym koszyku marzy mi się Austria, w drugim Czechy, w trzecim Rumunia. Nie chciałbym
trafić na Szwajcarów, Szwedów oraz Niemców.

A ja bym wolał już chyba Chorwacje lub szczecje niż Czechy. Ojj Czechy, świetny team. Już widze jak Rosicky robi z naszymi DM co chce ;].

Ja tam wierze w Holandie :). Oprócz Holandii bardzo lubie jeszcze WKS :). Świetny team ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czuję, że Chorwaci mogą powtórzyć nawet MŚ we Francji. Zresztą porównaj sobie do nas, my do tej pory cieszymy się z remisu na Wembley ponad 30 lat temu, w meczu o pietruszkę dla nas i Anglików gładko przegrywamy, a oni jadą do Anglii nie walcząc o nic (Mercedesy, tja) i pokonują mających nóż na gardle Anglików. Robi wrażenie. A ja chciałbym zobaczyć mecz naszej repry z Czechami, w końcu dawno z nimi nie graliśmy, a zawsze możemy wyjść razem z nimi prawda? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować