Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Tłumaczy: Angielski i inne języki. [M]

2649 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2009 o 19:27, Woo-Cash napisał:

Nie, pytam się, co znaczy podany tytuł piosenki "Free Will Sacrifice" :P


Dobrowolna Ofiara

Ofiara z Wolej Woli

Wolny/Wolni się Poświęci/cą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, bo te "Wolny się Poświęci" też mi jakoś nie pasowało. Niby można by w tym wypadku użyć czegoś na wzór podmiotu domyślnego; od razu przychodzi mi na myśl cytat z Sapkowskiego - "na pohybel skur*** " ;P.
Ale skoro mówisz, że jest inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2009 o 17:57, szypek26 napisał:

> Wolny/Wolni się Poświęci/cą
Ta opcja odpada. Byłoby "The free (ones) will sacrifice"


Teksty utworów i ich tytuły rządzą się swoimi własnymi zasadami, podobnie jak nagłówki gazet; ich gramatyka często jest upraszczana celem uzyskanie lepszej wyrazistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 14:46, I_dont_know napisał:

powiedzcie mi czy jest poprawnie gramatycznie i składniowo?jak źle to proszę o poprawienie
błędów :p.
Ich bin Daniel, ich wohne in Kraków, und komme aus Polen. Ich interiessiere Geographie
und Geschihte. Ich mag musik horen und ins kino gehe. Ich sammle buttons. In der freizeit
schwimme ich. Mein hobby: gitarre spiele und klavier spiele. Ich liebe ins koncert gehe.
In der freizeit ich ski fahren oder volleybay spiel. ich mag rad fahre. Ich liebe Gro(ss)
stadt. mein zimmer ist gro(ss) und hell. Ich liebe tiere. Ich habe zu hause einen Hund.


Poprawiona wersja: :)
Ich bin Daniel. Ich wohne in Kraków und komme aus Polen. Ich interiessiere Geographie und Geschihte. Ich mag Musik horen (nad o kropki) und ins Kino gehen. Ich sammle (buttons) - [co miałeś na myśli?]. In der Freizeit schwimme ich. Mein hobby sind: Gitarre und Klavier spielen. Ich liebe ins Konzert gehen. In der Freizeit, ich fahre Ski oder spiele Volleyball. Ich mag Rad fahren. Ich liebe Gro(ss)stadt (kocham duże mista?). Mein Zimmer ist gro(ss) und hell. Ich liebe Tiere. Ich habe einen Hund zu Hause.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Prosiłbym bardzo o pomoc na jutro muszę napisać na 3/4 kartki w kratkę A4 tj. opowiadanie o mnie i o mojej rodzinie po angielsku. Jakby co ja bede siedzial do polnocy tu :)
Nie mam za bardzo pomyslu i jest mi to jedno czy przeprawdzicie cos czy nie.

Podam tekst do przetłumaczenia na angielski (mozecie pozmieniac jezeli nie trzyma sie to kupy)

Czesc! Mam na imie Emil mam 15 lat. Chodzę do gimnazjum. Mam czterech braci.
Jeden nazywa się Zdzisław ma 30 lat, pracuje w sklepie spożywczym, bardzo lubi swoją pracę.
Drugi brat nazywa się Zbyszek ma 29 lat, ma swoją firmę budowlaną, którą stworzył 5 lat temu, jest profesorem technik budowlanych (? czy jakos tak ^^). Jest bardzo mądry i mieszka razem ze Zdzisławem.
Trzeci brat ma na imię Zenek, ma 22 lata, studiuje prawo, bardzo podobają mu się te studnia. W przyszłości chciałby zostać sędzia, jest bardzo dumny z siebie, że studiuje prawo! Czwarty brat ma na imię Roman, ma 24 lata i jest bezrobotny, twierdzi że w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem. Bardzo go lubię, jest miły, uczciwy i sumienny (?). Mam nadzieję, że znajdzie jak najszybciej pracę i będzie mógł robić to co lubi.
Moja mama ma 45 lat i ma na imię Bożena, zajmuje się domem - jest bezrobotna. Zawsze pomaga mi odrabiać lekcje, rozmawiamy często ze sobą. Mój tata ma 50 lat, ma na imię Mirek jest emerytem i obecnie pracuje w ochronie. Całe dnie nie ma taty w domu, wraca do domu późnym wieczorem.
I to jest cała moja rodzina! :)

(Możecie pozmieniać co chcecie tylko nie przesadzajcie:P)
Informacje są błędne:P
bo co panią od angola ma obchodzić moja rodzina xD

Mam nadzieję ze ktos mi przetlumaczy ( i poprawi )

Czekam :))

Jeszcze raz bardzooo dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcę po angielsku napisać "Świat jest mój", to czy jest różnica między "The World Is My", a "The World Is Mine" ? Pierwsza opcja lepiej brzmi, ale nie chcę strzelić gafy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi! My name is Emil. I''m studying at high school. I have 4 brothers. One is Zdzislaw and he''s 30. He works in the grocery and enjoys it very much. Second brother is Zbyszek and is 29 years old. He''s the owner of a building company that was created 5 years ago. Zbyszek is a professor of building technics. He is very smart ald lives with Zdzislaw. The third brother''s name is Zenek, he''s 22, he''s studying the law and likes it very much. In the future would he like to become a judge , he''s very proud of himself and of studying the law. Fourth brother - Roman - is 24 and he''s unemployed. He claims that there is no job for people with his education in this country. I like him very much, he''s nice, honest and polite. I hope he''ll find a job soon and that he will be able to make his living in the way he likes. My mother is 45, her name is Bozena and she''s working at home. She''s unemployed. My mom always hepls me with my homework and we chat often. My father is 50, his name is Mirek and he''s a pensioner. He''s working as a security guard now. He''s not home for the most part of the day and comes back home very late. And these are all the members of my family!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ratujcie mnie bo padne. Kompletnie nie rozumiem niemca i jego czasu przeszłego. Za jakąkolwiek pomoc z góry dziękuje. Jutro na 12:10 do szkoły więc gdyby ktoś miał teraz chwilę czasu i zna dobrze j.niemiecki to będę naprawdę bardzo wdzięczny. Naprawdę dużo tego a kompletnie ZERO u mnie z tym :/

1.Utwórz zdania i zapisz je. Pamętaj o szyku zdania i odmianie wyrazów(czas przeszły).
am Samstagabend/in/die Disco/gehen/wir/wollen.

Inne z tego zadania zdania zrobiłem.

2.Uzupełni wypowiedź Bernardyny.
Słowa które są do wpisania : gehen, móchte(3x),treffen,besuchen,zuróckkomen(to ó to takie z dwoma kropkami),einkaufen,móchten(3x),óbernachten,fahren.

Ich wohne auf dem Lande. Heute móchte ich mit der Familie in Die Standt _ . Ich _ dort meinen Freunde _ . Meine Eltern _ zuerst im Einkaufszentrum _ und am Abend ins Theater _ . Mein Bruder _ sich im Pub mit seinen Kumpeln _ . Wir _ dann bei der Tante _ und morgen Vormittag _ wir aufs Land _ .

3.Uzupełni wypowiedź Uwego. (brak podanych słówek)

Ich und meine Freunde wohnen _ Stadt. Am Wochenende móchten wir _ _ Land fahren. Wir móchten Zelte mitnehmen und _ Freitagnachmittag _ _ Zug wefahren. _ _ Lande móchten wir Freizeit aktiv verbrigen und ein bisschen relaxen. Ich móchte _ meinem Freund Erick am liebsten Federball spielen. Die anderen Jungs móchten _ _ Mądchen (ą-a z dwoma kropkami) Volleyball spielen. Wir alle móchten auch _ _ Wald gehen und den Sonntagvormittag _ Fluss verbrigen. Am Nachmittag móssen wir leider _ _ Stadt zuróckfahren und _ Montagmorgen wieder _ _ Schule gehen.

---

Naprawdę wielki dzięki za jakąkolwiek pomoc. Naprawdę mi zależy mieć tą pracę domowa. Każda zdanie się liczym. Za jakiekolwiek błędy w treści przepraszam, pisałem jak tylko szybko potrafiłem. Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto szybko pomoże, zlituje się nademną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że spóźnione ;(

1. Wir haben am Samstagabend in die Disco gehen wollen.
2. Też w czasie przeszłym?

Ich wohne auf dem Lande. Heute bin ich mit der Familie in die Standt gefahren. Ich habe dort meinen Freunden besucht. Meine Eltern haben zuerst im Einkaufszentrum eingekauft und sind am Abend ins Theater gegangen. Mein Bruder hat sich im Pub mit seinen Kumpeln getroffen. Wir haben dann bei der Tante übernacht und morgen Vormittag sind wir aufs Land zurückgekommt.

3.Ich und meine Freunde wohnen in der Stadt. Wir möchten Zelte mitnehmen und am Freitagnachmittag mit dem Zug wefahren. Auf dem Lande möchten wir Freizeit aktiv verbrigen und ein bisschen relaxen. Ich möchte mit meinem Freund Erick am liebsten Federball spielen. Die anderen Jungs möchten mit den Mädchen Volleyball spielen. Wir alle möchten auch in den Wald gehen und den Sonntagvormittag am Fluss verbrigen. Am Nachmittag müssen wir leider in die Stadt zurückfahren und am Montagmorgen wieder in die Schule gehen.

To by było na tyle.
Teraz ja :D
Proszę o w miarę sensowne przetłumaczenie tego tekstu. Niestety wyst. tu fachowe nazewnictwo ;(

1.

Monday - Chest

3 - 75 Push ups
3 - Bench press 165,195,225 (25, 15, 8 reps)
3 - Nautilus press 80,100,130
3 - Incline press 80,100,130
3 - Pec deck machine 60,70,80

Tuesday - Back

3 - 25 ull ups
3 - Seated rows 75,80,85
3 - Lat pull downs 135,150,165
3 - T bar rows 80,95,110

Wednesday - Shoulders
3 - Arnold press 55,55,55
3 - Laterals 30,30,30
3 - Front raises 25,25,25

Thursday - Biceps & Triceps
3 - Preacher curl machine 60,80,95
3 - EZ curls cable 50,65,80
3 - Hammer curls 30,45,55
3 - Push downs 70,85,100

Friday
Treadmill 60 minutes 80-90% MHR

Saturday
Treadmill 60 minutes 80-90% MHR

Sunday
Rest Day

Reps Range From 15-25 reps on all exercises and weight is in lbs

i 2.

The workout:

Chest:
Bench press - 5 sets, 6-10 reps
Incline bench press - 6 sets, 6-10 reps
Cable crossovers - 6 sets, 10-12 reps
Dips - 5 sets, to failure
Dumbbell pullovers - 5 sets, 10-12 reps

Back:
Front wide-grip chin-ups - 6 sets, to failure
T-bar rows - 5 sets, 6-10 reps
Seated pulley rows - 6 sets, 6-10 reps
Straight-leg deadlifts - 6 sets, 15 reps

Legs:
Squats - 6 sets, 8-12 reps
Leg presses - 6 sets, 8-12 reps
Leg extensions - 6 sets, 12-15 reps
Barbell lunges - 5 sets, 15 reps

Calves:
Standing calf raises -10 sets, 10 reps
Seated calf raises - 8 sets, 15 reps
One-legged calf raises (holding dumbbells) - 6 sets,12 reps

Forearms:
Wrist curls (forearms on knees) - 4 sets, 10 reps
Reverse barbell curls - 4 sets, 8 reps
Wright roller machine - to failure
Biceps:
Barbell curls - 6 sets, 6-10 reps
Seated dumbbell curls - 6 sets, 6-10 reps
Dumbbell concentration curls - 6 sets, 6-10 reps

Triceps:
Close-grip bench presses (for the all three heads) - 6 sets, 6-10 reps
Pushdowns (exterior head) - 6 sets, 6-10 reps
Barbell French presses (interior head) - 6 sets, 6-10 reps
One-arm dumbbell triceps extensions (exterior head) - 6 sets, 6-10 reps

Shoulders:
Seated barbell presses - 6 sets, 6-10 reps
Lateral raises (standing) - 6 sets, 6-10 reps
Rear-delt lateral raises - 5 sets, 6-10 reps
Cable lateral raises - 5 sets, 10-12 reps

Abs:
30 minutes straight until failure.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie łatwiej poszukać workoutu opisanego po polsku?

poniedziałek - klata
1. pompki
2. wyciskanie na ławce prostej
3. nautilusy (do tego chyba konieczny jest atlas, nigdy nie widziałem czegoś takiego)
4. wyciskanie na ławce skośnej w górę
5. rozpiętki siedząc na maszynie

wtorek - plecy
1. podciąganie na drążku
2. przyciąganie wyciągu siedząc
3. przyciąganie wyciągu ''z góry''
4. wiosłowanie oburącz

środa - barki
1. arnoldki
2. unoszenie hantli bokiem (coś jak rozpiętki) stojąc
3. unoszenie hantli przodem stojąc

czwartek - biceps, triceps
1. biceps na modlitewniku
2. biceps na gryfie łamanym
3. biceps stojąc, chwyt młotkowy
4. ściąganie wyciągu stojąc


piątek, sobota
bieżnia

niedziela
wolne

(il. powtórzeń 15-25 we wszystkich ćwiczeniach, waga podana w funtach)

[drugiego już mi się nie chce, ogólnie to plan szału nie robi, jeśli coś jest napisane po angielsku to nie znaczy, że jest lepsze. wpadaj do wątku o sporcie i treningu, poradzimy i ułożymy Ci coś lepszego]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ich bin Daniel. Ich wohne in Kraków, und komme aus Polen. Ich interiessiere mich für die Geografie
und die Geschichte. Ich mag Musik hören und ins Kino gehen. Ich sammelte Buttons. (Chodzi o znaczki, plakietki?) In der Freizeit schwimme ich gern.(gern - chętnie; często używane) Mein hobbys sind Gitarre und Klavier spielen.(Lepiej by było: Ich spiele gern Gitarre und Klavier) Ich liebe ins Konzert gehen. In der Freizeit fahre ich gern ski oder spiele Volleyball. Ich mag Rad fahren. Ich liebe Gro(ss)stadt.(???) Mein Zimmer ist gro(ss) und hell. Ich liebe Tiere. Ich habe zu Hause einen Hund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2009 o 13:48, Achilleus napisał:

PS. Dlaczego uważasz, że jest słaby?


bo jest słaby, no kurna. Pitt miał armię ludzi, którzy przygotowali go do roli w Troi, hajs na dietetyków, suple, 5 wypasionych posiłków dziennie itd.
myślisz, że jak weźmiesz sobie rozpiskę Arnolda to będziesz wyglądał tak jak on po tygodniu? no raczej nie.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6574&u=1530
temat dla Ciebie, na wstępie podaj wzrost, wagę, doświadczenie i to, jaki masz cel treningów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam drobny problem z językiem niemieckim ^^
czy może mi ktoś wypisać te wszystkie odstępstwa fonetyczne?
np. jak czyta się a-umlaut, u-umlaut i inne sch czy takie tam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ö - samogłoska pośrednia między polskimi o i e (wymawiana z zaokrągleniem warg)
ü - samogłoska długa, pośrednia między u i i, wymawiana z zaokrągleniem warg
ä - krótkie jak polskie e
sch - jak polskie sz
z - jak c
β - jak s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 13:41, Achilleus napisał:

Ich bin Daniel. Ich wohne in Kraków, und komme aus Polen. Ich interiessiere mich für
die
Geografie
und die Geschichte. Ich mag Musik hören und ins Kino gehen. Ich
sammelte Buttons. (Chodzi o znaczki, plakietki?) In der Freizeit schwimme ich
gern.(gern - chętnie; często używane) Mein hobbys sind Gitarre und Klavier spielen.(Lepiej
by było: Ich spiele gern Gitarre und Klavier) Ich liebe ins Konzert gehen. In
der Freizeit fahre ich gern ski oder spiele Volleyball. Ich mag Rad fahren.
Ich liebe Gro(ss)stadt.(???) Mein Zimmer ist gro(ss) und hell. Ich liebe Tiere.
Ich habe zu Hause einen Hund.


Czemu to porawiałeś, jeśli ja to zrobiłem parę postów wyżej? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować