Zaloguj się, aby obserwować  
explotion

Kubuntu - linux za darmo (dosłownie)

965 postów w tym temacie

No więc tak: Ściągnałem sobie pliczek na pulpit i teraz kiedy chcę go przenieść na dysk wyskakuje błąd Access denied i bla bla bla. Co można z tym zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 21:03, Tomi_323 napisał:

No więc tak: Ściągnałem sobie pliczek na pulpit i teraz kiedy chcę go przenieść na dysk wyskakuje
błąd Access denied i bla bla bla. Co można z tym zrobić...


Sprawdź czy masz wpisane w /etc/fstab dyski windowsowskie, a jeśli tak to z jakimi opcjami je montujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 20:40, PsychoMan napisał:

Czy jest jakiś program dzięki któremu mogę oglądać telewizję na kompie, będąc zaopatrzonym
w kartę telewizyjną?


Program się zwie kdeTV.
sudo apt-get install kdetv

Screen poniżej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem to na Xubuntu i wykrył mi dwa kanały (TVP1 i 2), ale nawet dźwięku nie ma :/
Czy to może być spowodowane tym, że odpalam na Xfce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2006 o 18:54, PsychoMan napisał:

Czy to może być spowodowane tym, że odpalam na Xfce?


Nie, problemem jest prawdopodobnie źle ustawiony format dźwięku. Ustaw sobie pal-dk i wszystko powinno być ok.
Co do wykrywania programów, ja sobie wpisywałem częstotliwości samodzielnie (z strony ASERa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 12:44, PsychoMan napisał:

Jak zobaczyć listę aktywnych procesów (takie coś jak w Windzie po wciśnięciu crtl+alt+del) w Xubuntu?


W Xubuntu jak i w każdym innym Linuxie lista aktywnych procesów wyświetlana jest po wpisaniu polecenia ps w terminalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 12:44, PsychoMan napisał:

Jak zobaczyć listę aktywnych procesów (takie coś jak w Windzie po wciśnięciu crtl+alt+del)
w Xubuntu?

Można też zainstalować konsolowy programik htop albo atop. Milsze od ps i poda więcej informacji, o wiele więcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad instalacją linuxa. Tylko mam podstawowy problem: którą dystrybucje wybrać? Ubuntu czy Kubuntu czy może jeszcze coś innego.
Czym sie różnią nakładki graficzne Ubuntu czyli GNOME i Kubuntu czyli KDE??
I czy są jeszcze jakieś poważniejsze różnice pomiędzy tymi dystrybucjami?
Przez kilka lekcji informatyki miałem styczność z Ubuntu, ale za wiele się o nim nie dowiedziałem (czyli można uznać że moja znajomość linuxa jest równa zero).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GNOME jest troche szybszy i trochę brzydszy od KDE, choć to subiektywne odczucie.
Możesz jeszcze Xubuntu z Xfce spróbować, jest najszybsze z tych trzech. No i ja go używam :)

Generalnie polecam odpalić sobie wszystkie trzy z LiveCD i zobaczyć co ci najbardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie w kubuntu najbardziej wkurzalo ze nie ma "zwyklego konta roota" tzn za kazdym razem jak potrzebujesz uprawnien admina to musisz uzywac konta tymczasowego co "troche" wnerwia :I oczywiscie przez to system jest jeszcze bardziej bezpieczny, ale szczerze mowiac mi to niepotrzebne. co do Gnome to ponoc jest sporo szybsze, nastepnym razem biore Gnoma bo KDE potrafi ostro przymulic kompa.najlepszy jest w sumie czysty tryb tekstowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 20:30, PsychoMan napisał:

GNOME jest troche szybszy i trochę brzydszy od KDE, choć to subiektywne odczucie.
Możesz jeszcze Xubuntu z Xfce spróbować, jest najszybsze z tych trzech. No i ja go używam :)

Generalnie polecam odpalić sobie wszystkie trzy z LiveCD i zobaczyć co ci najbardziej pasuje.

A czym i jak nagrać instalke linuxa na płytke aby zadziałała funkcja LiveCD?? I jak tą funkcje później włączyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pobrany plik jest obrazem płyty. Nagrywasz go inaczej niż zwykłe pliki (w programach do nagrywania są opcje typu nagraj plik obrazu) i dzięki temu płyta jest gotowa do startu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 23:22, com5 napisał:

A czym i jak nagrać instalke linuxa na płytke aby zadziałała funkcja LiveCD?? I jak tą funkcje
później włączyć??

Tak jak napisał Treant, nagrywasz jak normalny obraz płyty. A potem zmieniasz w BIOSie, żeby komputer uruchamiał sie z płyty CD, a nie z dysku twardego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie szkodzi - po prostu wymagają bibliotek, z których korzysta środowisko GNOME i zostaną one dodane podczas instalacji wymienionych przez Ciebie programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy może m ktoś powiedzieć jak dokładnie zainstalować sterowniki nvidia w trybie tekstowym (kombinacja ctrl+alt+F1), bo nie wiem kompletnie jak to zrobić na Ubuntu 7.04.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche pytań mam bo jestem zieliony jeśli chodzi o Linuxy, a chce się nauczyć obsługiwać jakiegoś i za swoją ofiarę wybrałem Kubuntu.
A oto następne pytanie: czemu po nagraniu obrazu Kubuntu Feisty Fawn na płytke za pomocą programu ImgBurn pokazuje mi się że cała płyta jest zagrana, ale na niej nie ma żadnego pliku? A jak próbuje z niej wystartować to się nie da?
Drugie pytanie: czy Feista Fawn ma juz polską wersje językową, a jak nie to kiedy ma mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować