Zaloguj się, aby obserwować  
Ash

Spore - nadchodzi rewolucja?

1172 postów w tym temacie

swietna sprawa z tym robieniem stworkow :D
to mi sie najbardziej podoba...
szkoda, ze reszta gry to juz oklepany schemat :D
ale gra sama w sobie wyglada na obiecujaca i z pewnoscia wiele wniesie na rynek.
teraz tylko czekac na premiere i zbierac pieniazki w portfelu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X nie ma gier. Posiada tylko Gears of War, Halo i może Dead or Alive. I to chyba koniec, nie jestem w stanie wymyślić większej ilości. A PS ma ich mnóstwo, stąd też M$ i polityka podkupowania tytułów. Ale to nie zmieni ludzi. Nawet jeśli będzie Devil May Cry na X to ci którzy grali w niego na PS nie przesiądą się na konkurencję.

A co do wydajności i prostoty programowania? Zacytuję tutaj słowa Yosuke Hayashi z Team Ninja:

"Uważam, że wszyscy developerzy którzy mówią "Nie chcemy tworzyć gier na PS3", albo "To jest naprawdę trudne" powinni zwyczajnie się zamknąć i wziąć do roboty. Jeśli twórcy gier znajdują czas na narzekanie, powinni raczej przeznaczyć go na pracę nad wyciśnięciem ze sprzętu jak najwięcej"

Jak się chce, to się da. PS3 jest konsolą młodą i developerzy nie do końca znają pełne jej możliwości, ani też nie wiedzą jak je dobrze wykorzystać. Ale to się z czasem zmieni.

Pełny artykuł z którego pochodzi cytat:
http://www.gram.pl/news_9wvhJO2_Team_Ninja_i_dymiace_devkity_PS3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 10:07, MetAtroN napisał:

No i rewolucje diabli wzięli... Przynajmniej narazie. Pomachali marchewką przed nosem, a potem
po chamsku ją zabrali i jak zwykle tłumaczą się, że to dla naszego dobra :]


No i w sumie mają rację. Ja wolę poczekać i zagrać w kompletny produkt.
Choć takiego Gothica 3 to nawet dwa lata by nie uratowały ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argument ''dla dobra gracza'' czy ''potrzeba czasu, żeby ulepszyć'' jakoś do mnie nie przemawia :] Pewnie chodzi o ''no i wymyśliliśmy sobie taką fajną opcję, świetna jest, tylko teraz za cholerę nie wiemy jak ją zaimplementować, a jest już za późno, żeby wszystko odkręcać...'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Was, ale mnie jakoś nie pociąga perspektywa opanowywania kosmosu moimi przyszłymi stworkami ze Spore. Ja najbardziej czekam na możliwość kreacji tych niesamowitych stworzeń. Moja wyobraźnia już tworzy różne takie kombinacje, że włos się jeży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są już wiadome wymagania sprzętowe tej gry lub może ktoś znalazł demo w necie? Fajna gra tylko problem bo nie mam shaderów w karcie graficznej i nie wiem czy mi pójdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde to może być naprawdę hardkorowy pomysł , z każdym rozpoczęciem nowej gry będą ściągane potworki wszystkich innych graczy, nieźle. Będzie wtedy naprawdę ważne jak wymyślimy dany gatunek bo tak po 1-2 miechach to juz będą tak krwiożercze i w ogóle bardzo dobrze przystosowane do środowiska :) także walka im dłuższa tym cięższa, najbardziej podoba mi sie cześć gry od początku, do tego momentu przed wyleceniem w kosmos potem gra traci już sens :)

grafika zapewne dx10 only c2d i gf 88... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma jeszcze ani dema ani nic nie wiadomo o wymaganiach sprzętowych gierki.
Nie mniej można się spodziewać, że gra będzie wymagać ponad 1 GB RAM, ale myślę, że będzie działać na kartach DX9. Bo czy twórcy świadomie zrezygnują z takiej ilości posiadaczy kart z DX9 czyt. potencjalnych klientów ?
Moim zdaniem `Vista & DX 10 only` to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 100 pewien że gra będzie wielkim przełomem wśrud symulatorów życia.
Tak samo jestem pewien że gra nie ukaże nam swego oblicza w tym roku a możliwe że i w następnym też nie.
Możliwe że w 2009 także nie.

Gra jest bardzo złożonym dziełem i potrzbuje czasu. Bądźmy wyrozumiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argh, kupuje nowego kompa!!! Coraz lepsze gry są a ja ciągle gram na tym złomie! hmmm... ile my tu mamy...1800zł się uzbierało na kompa wystarczy ale potrzeba jeszcze monitora:(
Kamil5>>>>Prwda ale "może by tak dla własnego dobra uprościć"? Przecież kto będzie grał nieskończoność?
Przecież na pewno się szybciej znudzi nawet najlepsza gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1800 złotych powinno wystarczyć, ja kupiłem ostatnio nowy komp za ok. 1600 złotych i jestem zadowolony, myślę, że może kartę się wymieni i dołoży kiedyś RAMy i mam nadal dobrego kompa. :) Monitor zostawiłem od starego. Myślę, że SPORE powinno mi ruszyć, ale to się jeszcze okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie looknąłem na recenzje jego w cda gdzieś z wakacji poprzednich. Jak popatrzyłem na potwory to powinno to pójść na moim kompie chyba że zrobią jakiś glupi dodatkek typu T&L czy sm 1.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapowiedź raczej. ;)
Myślę, że SPORE nie będzie miał jakiś super wysokich wymagań sprzętowych, jestem niemal pewny, że gra będzie obsługiwała karty również pod DX9. Który wydawca świadomie zrezygnuje z tylu potencjalnych klientów, a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 15:38, szerszeń45 napisał:

Chyba zapowiedź raczej. ;)
Myślę, że SPORE nie będzie miał jakiś super wysokich wymagań sprzętowych, jestem niemal pewny,
że gra będzie obsługiwała karty również pod DX9. Który wydawca świadomie zrezygnuje z tylu
potencjalnych klientów, a ?

jezeli wyjdzie za 2 lata to juz będzie dx10 i vista only ten i nastepny rok to jeszcze twórcy dajądx9/dx10 ale potem i tak ci z usa/japoni i innych tego typu krai zmienią sprzęt to juz na karty dx10 i system na viste więc albo przyszły rok albo zbieraćkase na nowy sprzęt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że SPORE robione jest już od jakiegoś czasu. Wierzyć mi się nie chce by twórcy specjalnie zmieniali kod by gra chodziła tylko pod DX10. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2007 o 16:55, szerszeń45 napisał:

Tak, tylko że SPORE robione jest już od jakiegoś czasu. Wierzyć mi się nie chce by twórcy specjalnie
zmieniali kod by gra chodziła tylko pod DX10. ^^

hmm jakoś gry robione teraz albo co wyszły niedawno mająrobione patche/są zmieniane żeby obsługiwały dx10
chociazby CoH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować