Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

Gadu-Gadu

2431 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2009 o 14:08, Elekt napisał:

Moj kumplel tez se sciagnal nowe gg noi nie moglismy go wyszukac w kontaktach jakby znikl


Magia. A mnie denerwuje to, że opisy i status trzeba ustalać oddzielnie. I że za każdym razem wyskakuje "Mam najnowsze GG". Jeszcze kto pomyśli, ze się chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 10:47, Don Zorro napisał:

Magia. A mnie denerwuje to, że opisy i status trzeba ustalać oddzielnie. I że za każdym
razem wyskakuje "Mam najnowsze GG". Jeszcze kto pomyśli, ze się chwalę.

To masz coś nie tego z tymi opisami bo u mnie działają wzorowo i nie mam opisu "mam najnowsze GG" ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, jak da się zachować archiwum rozmów? Mam tam parę ważnych rzeczy, a chciałbym ściągnąć nową wersję GG, i boję się, że zapisy przepadną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, pytanie związane z gadu gadu 8.0 mi się podoba tylko jak moge z paroma osobami w konferencij rozmawaić,znaczy się jak ja moge zalozyć, żeby rozmawiać probowalem CTRLi klikac osoby a pozniej ener i nasapisalem do nich np.siema, jak w wersij np7.7, a w 8.0 już tak nie moge.Jak wiecie to powiedzcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś, czy w tym nowym, że sie tak wyrażę szajowatym gege można ustawić, że wiadomości będą wyświetlane jak w starym? bo teraz jak pisze kilka wiadomości po sobie to są pod jedną belką, a wygodniej jest jak są pod oddzielnymi...
aha, wie może ktoś, co zrobić, aby buźki były wyświetlane na równi z textem? bo u mnie są nieco nad nim...
o, i jeszcze jedna rzecz, czty da się jakoś usunać te avatary? bo przegrzebałem całe ustawienia ale nie umiem zrobić z tym nic a nic...

P.S: pozwolicie, że daruję sobie psioczenie na ten "program", bo dla mnie nowe gg jest do d..., kolejny dzień męczę się z dostosowaniem go do moich potrzeb no i im dalej w las tym ciemniej... na szczęście wcześniejsza wersja cały czas jest na dysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 17:20, Zakrzysiunio napisał:

P.S: pozwolicie, że daruję sobie psioczenie na ten "program", bo dla mnie nowe gg jest
do d..., kolejny dzień męczę się z dostosowaniem go do moich potrzeb no i im dalej w
las tym ciemniej... na szczęście wcześniejsza wersja cały czas jest na dysku :)


Nie wiem, czemu narzekacie. Ja jestem zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2009 o 17:37, Don Zorro napisał:

Nie wiem, czemu narzekacie. Ja jestem zadowolony :P


hmm... dla mnie nowe gg najlepiej można porównac do visty... niby nowe, "lepsze", ale starego xp nic nie zasąpi, bo jest idealny i tyle... dla mnie poprzednie gg było idealne (nie biorę oczywiście pod uwagę serverów...), i nie obraziłbym się, gdyby ósme gg to była ulepszona 7... i tak jak vista ma swoich fanów, tak i nowe gg ma (lub będzie miało) ich, ale pewnie (tak sądzę, chociaż możliwe, że jestem jedną z niewielu osób którym nowy gadulec się nie podoba) zdecydowana większość bedzie przeciw.. cóż... takie życie...
mnie najbardziej wkurza to rozdzielenie opisów od statusu, i avatary... resztę jeszcze jakoś można przeżyć, ale ja widze zdecydowanie więcej minusów niz plusów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 17:47, Zakrzysiunio napisał:


hmm... dla mnie nowe gg najlepiej można porównac do visty...


Hehe sam ostatnio tak powiedziałem( nie na forum). A mam u siebie Vistę.
I jak tu pisałem, rozdzielanie statusu i opisu to jedyna wada.
No trudno - czekamy na poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A idźcie wy porażki. Patrzcie na funkcjonalność, a nie na przyzwyczajenia.
Rozdzielenia statusu i opisu - od dawien dawna istnieje w alternatywach gg, jest normalniejsze.
Łączenie rozmów - nie dodawanie za każdym razem kto napisał, jeżeli pisze jedna i ta sama osoba - to samo, co wyżej.
Mimo wszystko gadu-gadu samo w sobie jest, było i będzie jednym wielkim badziewiem. Niech żyją alternatywy. A jak ktoś mi napisze, że przez alternatywy gg może podupaść... to bardzo dobrze! Może ludzie zainteresują się komunikatorami pełniącymi funkcję komunikatorów [np. jabberowatych], a nie beznadziejnych kombajnów, przy których serwer się sypie zawsze, kiedy trzeba się z kimś skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 18:12, Choinix napisał:

A idźcie wy porażki.


dowartościowałes się? jak się cieszę...

Dnia 14.02.2009 o 18:12, Choinix napisał:

Patrzcie na funkcjonalność, a nie na przyzwyczajenia.


funkcjonalnosć jest inna dla każdego. jednemu bardziej pasuje to, innemu- tamto... natomiast przyzwyczajenia nie łatwo zmienić, jest to często prosces długotrwały i irytujący...

Dnia 14.02.2009 o 18:12, Choinix napisał:

Rozdzielenia statusu i opisu - od dawien dawna istnieje w alternatywach gg, jest normalniejsze.


normalniejsze? a co ma za znaczenie, czy masz oddzielny status jako "status z opisem", czy też tak jak w nowym? żadne. natomiast jeżeli dawny system się sprawdził, to czemu go zmieniać? takie niby "kosmetyczne" zmiany są bardzo denerwujące- ludzie nie lubią zmieniać przyzwyczajeń... czy dla "normalności" warto zmieniać przyzwyczajenia? chyba nie warto...

Dnia 14.02.2009 o 18:12, Choinix napisał:

Łączenie rozmów - nie dodawanie za każdym razem kto napisał, jeżeli pisze jedna i ta
sama osoba - to samo, co wyżej.


dobrze, może i to jest ok... z tym moge się zgodzić... ale jeżeli tak, to czemu np. na forum jak osoba pisze post pod postem to nie wskakuje jej to pod jedno? z powodu, aby było to bardziej przejrzyste. poprzednie rozwiązanie było wg. mnie znacznie wygodniejsze, bardziej przejrzyste, może mało nowatorskie, ale skoro piszesz oddzielne wiadomości to mają one oddzielne nagłówki
chociaż w przypadku nowego gg można to usprawiedliwić- jeszcze bardziej irytujące byłoby, gdyby każda wiadomość miała oddzielny nagłówek i oddzielny avatar O_o
avatary to chyba rzecz najbardziej mnie wkurzająca w nowym gadulcu...

Dnia 14.02.2009 o 18:12, Choinix napisał:

Mimo wszystko gadu-gadu samo w sobie jest, było i będzie jednym wielkim badziewiem.


tu musze sie zgodzić... sam program w poprzedniej wersji był znakomity, ale niestety- niestabilne servery były zmorą gg... i nadal są...

Dnia 14.02.2009 o 18:12, Choinix napisał:

Niech
żyją alternatywy. A jak ktoś mi napisze, że przez alternatywy gg może podupaść... to
bardzo dobrze! Może ludzie zainteresują się komunikatorami pełniącymi funkcję komunikatorów
[np. jabberowatych], a nie beznadziejnych kombajnów, przy których serwer się sypie zawsze,
kiedy trzeba się z kimś skontaktować.


taak... niech żyją alternatywy... problem w tym, że większość osób na nieszczeście (a może na szczęście) używa gg, i w zasadzie jeżeli chcemy skontaktowac się z kimś mającym gg trzeba odpalac gadulca a nie ulubiony komunikator...
w pewnym sensie jesteśmy skazani na gg, czy tego chcemy czy też nie...

Don Zorro:

zbieg okolicznoci z tą vistą i gg? no nie wiem :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 19:43, Zakrzysiunio napisał:

w pewnym sensie jesteśmy skazani na gg, czy tego chcemy czy też nie...


Nie da się ukryć.

Szczerze mówiąc ciężko mi jest teraz odpisać na całego posta, właściwie nawet niemalże nie mam do czego poza genialnie wyciągniętymi wnioskami na początku Twojej odpowiedzi do mnie, chociaż muszę zauważyć, że porównanie funkcjonalności forum (długie, przemyślane wypowiedzi, rozmowa na zasadzie listów) do gadu-gadu (krótkie, szybkie wypowiedzi, rozmowa w czasie rzeczywistym) jest trochę błędem. Na forum wyświetlają się posty osobno, by było wyraźnie widać, że ktoś coś jeszcze dodał. Na gadu-gadu widać i tak i tak, że przyszła nowa wiadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 08:24, piotr961103 napisał:

Jak zrobić pionowy opis w gg ?

Wpisz sobie to samo w google i wyskoczą ci strony ze skryptami odpowiednimi, gotowe pionowe opisy albo programy do robienia takowych ;)

W "ósemce" jaka jest zasada - bo raz mi miga, że mam nową wiadość, a raz wyskakuje banerek... Bynajmniej nie chodzi mi o pierwszą wiadomośc w rozmowie...
Druga sprawa - da się na szybko włączać/wyłącząć dzwięki tak jak w siódemce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wyświetlanie filmików z YouTube w oknie rozmowy nie działa?
w ustawieniach mam to włączone ale widzę tylko link i dużo wolnego miejsca pod spodem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy problem/pytanie, otóż, czy jest jakiś problem, trick umożliwiający udowodnienie, że nie rozmawiałem przez gg z danym numerem? Archiwum nie wystarcza, jeśli ktoś zna taką możliwość, to proszę o pomoc, bo to dość ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 14:17, jaki of blade napisał:

Mam taki nietypowy problem/pytanie, otóż, czy jest jakiś problem, trick umożliwiający
udowodnienie, że nie rozmawiałem przez gg z danym numerem? Archiwum nie wystarcza, jeśli
ktoś zna taką możliwość, to proszę o pomoc, bo to dość ważne.


archiwum osoby z którą rzekomo rozmawiałeś :D wątpię żebyś znalazł inny sposób :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować