HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Kupiłem sobie pierwszy tom Pana Lodowego Ogrodu i zauważyłem, że to wydanie drugie. Sprawdziłem, że pierwsze wydanie ma gdzieś o 30/20 stron więcej. Czym te wydania się różnią? Nie chciał bym nic pominąć. A te dragonlance opłaca się czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 13:44, Infinitas napisał:

Które konkretnie? ;>

W zasadzie wszystkie dostępne.

B. Sanderson: Elantris, Siewca wojny, {Z mgły zrodzony, Studnia wstąpienia, Bohater wieków? - jeszcze nie wydany w Polsce}.
R. Hobb: {Uczeń skrytobójcy, Królewski skrytobójca, Wyprawa skrytobójcy}, {Misja błazna, Złocisty błazen, Przeznaczenie błazna}, {Czarodziejski statek, Szalony statek, Statek przeznaczenia}.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 21:56, Treant napisał:

> Które konkretnie? ;>
W zasadzie wszystkie dostępne.

B. Sanderson: Elantris, Siewca wojny, {Z mgły zrodzony, Studnia wstąpienia, Bohater wieków?
- jeszcze nie wydany w Polsce}.
R. Hobb: {Uczeń skrytobójcy, Królewski skrytobójca, Wyprawa skrytobójcy}, {Misja błazna,
Złocisty błazen, Przeznaczenie błazna}, {Czarodziejski statek, Szalony statek, Statek
przeznaczenia}.

Thx ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

jakie ksiazki polecicie mi przeczytac o Japonii ? Przeczytalem juz ksiazki Marcina Bruczkowskiego.

Szukam ciekawej ksiazki o Japonii opowiadajacej o zyciu (etc.) i bardziej nowoczesnej tzw jak jest teraz nie jak bylo 10 lat temu ;p

bardzo dziekuje za odpowiedz ( z gory ) i mam nadzieje ze ja otrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 00:52, Nieznajomosc napisał:

hej wszystkim

jakie ksiazki polecicie mi przeczytac o Japonii ? Przeczytalem juz ksiazki Marcina Bruczkowskiego.

Super są, po kilka razy już przeczytałem, a z samym autorem fajnei się rozmawia, w porządku gość :)

Dnia 25.07.2010 o 00:52, Nieznajomosc napisał:

bardzo dziekuje za odpowiedz ( z gory ) i mam nadzieje ze ja otrzymam

Spróbuj książki Murakamiego, nie jest to chyba dokąłdnie to o co prosiłeś, tzn nie są w takim stylu napissane jak te od Bruczkowskiego, ale spełniają pozostałe kryteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem dziś czytać kolejną wspaniałą knigę SF i stwierdziłem... Że przeczytąłem ich jak dotąd w moim życiu trochę za mało niż bym chciał(bo tak licząc to już dużo tych opowiadań i książek było).
Co polecacie?
Tak na marginesie, warto brać się za książki Elizabeth Moon? Np Być Bohaterem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 01:17, Ichibanboshi-kun napisał:

Tak na marginesie, warto brać się za książki Elizabeth Moon? Np Być Bohaterem?

Nie czytałem, ale trylogia "Czyny Paksenarrion" bardzo mi się podobała. Chociaż było to kilka lat temu, więc nie wiem, jak książkę odebrałbym teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 02:15, szypek26 napisał:

> Tak na marginesie, warto brać się za książki Elizabeth Moon? Np Być Bohaterem?
Nie czytałem, ale trylogia "Czyny Paksenarrion" bardzo mi się podobała. Chociaż było
to kilka lat temu, więc nie wiem, jak książkę odebrałbym teraz :)


Z chęcią czegoś spróbuję. Czytałem już trochę opinii na temat tej autorki i zdecydowana większość chwali jej prozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 01:17, Ichibanboshi-kun napisał:

Zakończyłem dziś czytać kolejną wspaniałą knigę SF i stwierdziłem... Że przeczytąłem ich jak dotąd w moim życiu
trochę za mało niż bym chciał(bo tak licząc to już dużo tych opowiadań i książek było). Co polecacie?

A może byś coś powiedział o swoich preferencjach (czytelniczych oczywiście). Jakiego rodzaju SF lubisz itd.
A tak w ogóle proponuję rozmowy na ten temat w wątku o literaturze SF :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 10:37, Tokkarian napisał:

Czytaliście serię Starship M. Resnicka? Dostałem na urodziny pierwszą część i chciałbym
się dowiedzieć czy jest ciekawa.


To zależy jakie sf lubisz. Starship to miłe, naiwne czytadło w którym jest trochę głupot (mniejszych lub większych) ale jeśli przymknąć oko na nierealistyczność jak przy oglądaniu Star Wars to powinno ci się spodobać. Jeśli jednak wolisz poważniejsze sf to może ci nie podpaść do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 12:46, Nagaroth napisał:

To zależy jakie sf lubisz.

Właśnie sęk w tym, że nigdy nie czytałem s-f (okej, "bajki robotów" Lema, ale tego nie mogę brać na poważnie)

Dnia 25.07.2010 o 12:46, Nagaroth napisał:

Starship to miłe, naiwne czytadło w którym jest trochę głupot
(mniejszych lub większych) ale jeśli przymknąć oko na nierealistyczność jak przy oglądaniu
Star Wars to powinno ci się spodobać. Jeśli jednak wolisz poważniejsze sf to może ci
nie podpaść do gustu.

Czyli jak znalazł na rozpoczęcie czytania s-f.
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, możecie mi polecic jakiś fajny komiks w stylu Usagiego Yojimbo i nie koniecznie.
Czytałem jedną serię komiksów w życiu i mi się spodobały więc chcę zasiegnąc po kolejne i może macie jakieś dobre do zaproponowania ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbyś skorzystał z wyszukiwarki na forum to zobaczyłbyś że są lepsze tematy do takich próśb niż temat o książkach :)
temat o komiksach (oprócz mangi) --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6424&u=147
manga i anime --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&u=27861
ja z mangi mogę polecić Dragon Balla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 16:48, tofikt25 napisał:

Jakie dobre kryminały lub sensacje moglibyście mi polecić?? :)


Jeśli otoczka sf by ci nie przeszkadzała to polecam Migotliwą Wstęgę Alastaira Reynoldsa. Bo to jest na prawdę fajny kryminał osadzony w dalekiej (o 500 lat) przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jestem irytujący, ale muszę wiedzieć. Saga wiedźmina liczy sobie 7 ksiąg. To wydanie, które sobie upatrzyłem ma tylko 6 tomów. Jakim cudem CAŁĄ jedną książkę tak zmniejszyli? Czyżby coś wycieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 21:27, revolt505 napisał:

Wiem, że jestem irytujący, ale muszę wiedzieć. Saga wiedźmina liczy sobie 7 ksiąg. To
wydanie, które sobie upatrzyłem ma tylko 6 tomów. Jakim cudem CAŁĄ jedną książkę tak
zmniejszyli? Czyżby coś wycieli?


Nie znam wydania które upatrzyłeś ale możliwe że 2 pierwsze tomy opowiadań wepchneli w jedną książkę. Lub brakuje którejś części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się