Zaloguj się, aby obserwować  
Full_Wypas

GRAM.TV

5081 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2006 o 12:11, Seqiu napisał:

/.../ Gram.tv oglądają starsze osoby
i co sobie mogą pomyśleć ?

Ponieważ mogę się już zaliczyć do "starszych osób" to mogę Ci zdradzić, co pomyślałem ;D. Nic. Zmieniłem program na inny a potem wróciłem do Obliviona. Wypełni mi czas do premiery Gothica 3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 12:41, Daimon_Frey napisał:

> Taka jest nazwa, a nie wymowa :) Wymowa to Si Di Projekt gwoli ścisłości.

Gwoli ścisłości. CDProjekt to polska firma, posiada polską nazwę więc i po polsku powinno siętą
nazwę wymawiać. Czyli właśnie Ce De Projekt :) Nie mieszajmy wymowy na polsko-angielską.


Po pierwsze: polskich firm, mających anglojęzyczną nazwę jest na pęczki :) i nikt nie stara się jakos wymawiać ich nazw po polsku. To mnie więcej tak jak z filmem "Mission:Impossible"
Po drugie: Nie bądźmy nacjonalistami :) Po co na siłę obnosić się ze swoją polskością : /
Teksty w stylu "Dobre bo Polskie" albo "Teraz Polska" :P czasami naprawde mnie dobijają :)

Ja osobiście uwazam, ze Ce De Projekt brzmi troche ... dziwnie :P i dlatego ''Si Di'' jakoś bardziej do mnie przemawia.
Zresztą jak idziecie do kiosku, to pytacie się o "Ce De Akcję" :P czy o "Si Di Akszyn" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to pięknie, że ja mam TV4. Ale jeszcze piękniej jest, że w soboty pracuję i właśnie wróciłem do domu. Ale najgenialniejsze jest to, że jak się wczoraj TV4 zwiesił u nas w kablówce na jakimś filmie to do dziś ta klatka tam wisi i tylko reklamy dają radę pokazać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 12:43, BzyQacz napisał:

To nawet ma sens, choć zangielszczenie lepiej brzmi, ale to POLSKA firma. Zresztą jaką wymowę
proponuje CDP? Ce De, czy Si Di?


a wymawiam i będe wymawiał Si Di :P

już nie moge sie doczekać kolejnego odcinka a mam nadzieje że będą powtórki, ten wcześniejszy program o grach na TV4 miał powtórki w czwartki o 13 a premiery w sobote (również o tej samej godzinie :D)

co do czasu emisji programu to nie jest najbardzie optymalna bo zdaża mi sie spać do 8 a czasem do 12 więc moge przegapić a nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja. :)
Po pierwsze nazwa CDProjekt jest polska, byłaby obcojęzyczna gdybybyło tak CDProject. C zamiast K. Więc i wymawiam po polsku.
Po drugie, czemu mam się wstydzićswojego języka i narodowości? Hasła, które przytoczyłeś mają promować polskie produkty w kraju jak i za granicą. Co w tym złego?
I po trzecie: Mówię w kiosku Si Di Akszyn, gdyż mimo polskiej firmy, nazwa polska już nie jest. Action to nie polski wyraz ;)
Dobra, kończe już bo się mały offtop zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każdy wymawia jak chce ale pisze sie przez CD (a nie Ce De :P) więc koniec offtopa to raczej nie ma nic wspólnego z nowym programem w Telewizji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 12:02, ShadowG napisał:

CDP zaczęło wrzucać broszurki do czasopism, zaśmiecać telewizję swoimi reklamami i jeszcze
udają, że to normalny, obiektywny program telewizyjny. Domyślam się, że następne odcinki będą
reprezentowały tą samą jakość...


CDP nie ma żadnego związku z tym programem. Poczytaj sobie wypowiedzi pracowników w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 14:57, Seqiu napisał:

To jak w końcu się wymawia CD Projekt ? "Si Di", czy "Ce De" ?


Po "siamerykańsku" - Si DI, a po spolszczeniu będzie Ce De :)

Wg. mnie program dość spoko, prowadzący nawet na lajcie, ten grubszy miał fajną koszulkę "Big Daddy" muszę sobie taką załatwić, ale faktycznie grą coś wysokie oceny dali :| Hmmmm mogli by dawać jakieś gorsze i trochę pobesztać na nie, bo tak to może się nudno zrobić za niedługo :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotrbov prawdę rzekł: Ce De Pro Jekt się mówi. To znaczy, spacja między ostatnimi dwoma sylabami nie jest wymagana, lecz potęguje napięcie, suspens i wazelinę (bo Pro). :)

Ciekawe, czy są możliwie jakieś zmiany poważniejsze, w stylu: "Oj, nie podoba się ludziom robocik, zmienimy na tańczący kalafior, to się ucieszą". Czy wezmą je sobie do serca.

PS Jak myślicie-te Konkursy są na zasadzie "Kto pierwszy, ten lepszy", czy też losują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 15:26, MonkOfWar napisał:

PS Jak myślicie-te Konkursy są na zasadzie "Kto pierwszy, ten lepszy", czy też losują?


Sądzę, że losują. Zazwyczaj takie konkursy są losowane uważam, ze to dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 13:45, Daimon_Frey napisał:

To teraz ja. :)
Po pierwsze nazwa CDProjekt jest polska, byłaby obcojęzyczna gdybybyło tak CDProject. C zamiast
K. Więc i wymawiam po polsku.


sorry... ale projekt to polskie, ale CD to chyba już nie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CD moze byc wszystkim a nie tylko skrotem plyt kompaktowych, skoro CDP samo sie wypowiedzialo ze oni sa CeDe to sie tego powinnismy trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 16:05, matiz111 napisał:

Znacie jeszcze jakies magazyny TV o grach?
Jak tak to powiedzcie prosze?

Ja znam francuski GameOne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować