Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Czy wy też tak uważacie, że jak ktoś ma różowego gramsajta to jest gejem, a jak tak to dlaczego bo odpowiedzi jeszcze nie uzyskałem? Denerwuje mnie to jak ktoś coś mówi nie opierając się na argumentach i to w każdej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 20:32, Dominik000 napisał:

Czy wy też tak uważacie, że jak ktoś ma różowego gramsajta to jest gejem,


Nie.Może czasami na żarty tak do kumpli ale wiemy dobrze,że żaden nie mówi tego na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 20:32, Dominik000 napisał:

Czy wy też tak uważacie, że jak ktoś ma różowego gramsajta to jest gejem, a jak tak to
dlaczego bo odpowiedzi jeszcze nie uzyskałem? Denerwuje mnie to jak ktoś coś mówi nie
opierając się na argumentach i to w każdej sytuacji.


różowego nie lubię, ale jak widzę np. Twój różowy GS to nic nie mam. Każdy może robić to co chce. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Róż został nie raz splamiony ( lol ) przez napalone "tfunasto latki, szukajonce przygud !!!111one one " więc zdanie o rózowym jest, jakie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 20:44, RRohen napisał:

Róż został nie raz splamiony ( lol ) przez napalone "tfunasto latki, szukajonce przygud
!!!111one one " więc zdanie o rózowym jest, jakie jest :)

Aha, dzięki, myślałem, że wiele jest takich ludzi co tak twierdzą , że jak ktoś ma coś różowego to automatycznie jest gejem, ale jednak są to pojedyńcze przypadki które mają takie zdanie. Oczywiście nie jestem wielkim fanem różu i nie szalej na jego punkcie ale czasem coś tam z różem zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 14:19, Dominik000 napisał:

> Róż został nie raz splamiony ( lol ) przez napalone "tfunasto latki, szukajonce
przygud
> !!!111one one " więc zdanie o rózowym jest, jakie jest :)
Aha, dzięki, myślałem, że wiele jest takich ludzi co tak twierdzą , że jak ktoś ma coś
różowego to automatycznie jest gejem, ale jednak są to pojedyńcze przypadki które mają
takie zdanie. Oczywiście nie jestem wielkim fanem różu i nie szalej na jego punkcie ale
czasem coś tam z różem zrobię.


Niepotrzebnie się tym przejmujesz... traktuj to jak dowcip. A jeśli tak ci to przeszkadza to zmień wygląd GS''a i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 16:56, Radykał napisał:

Pół forum śmieje się z twojego layouta w różowe motylki. Coś w tym jest. Może czas zmienić
wygląd GSa...?


Kto się śmieje ten się śmieje, wg mnie chłopak nie ma kompleksów na punkcie swojej tożsamości płciowej jak "pół forum", więc zrobił laya z jajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2008 o 17:22, M1k3 napisał:

Kto się śmieje ten się śmieje, wg mnie chłopak nie ma kompleksów na punkcie swojej tożsamości
płciowej jak "pół forum", więc zrobił laya z jajem

Nie trzeba mieć kompleksów płciowych, żeby wiedzieć z czym ogólnie kojarzony jest kolor różowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem za aborcją bo załóżmy jest sytuacja że kobieta ma urodzić jak urodzi załóżmy umrze a dziecko dotego urodzi sie niepełnosprawne to dlaczego kobieta niemogłaby decydować czy chce urodzić czy nie.
równouprawnienie jestem przeciw iż która kobieta pójdzie pracować powiedzmy,że w kopalni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienię niedługo wygląd, zrobię coś z skateboardingiem, ale jeszcze nie wiem za bardzo co, awatar też będzie nowy, może w ten łikend. Nie no ja się tym nie przejmuję, zresztą ludzie wymyślili byle co aby mi dokuczyć i akurat przyczepili się mojego wpisu, który idealnie pasował. To nie było raczej ich prawdziwa opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy zagrożone jest życie matki lub dziecka, nasz prawo dopuszcza aborcję, nie trzeba w tym celu liberalizować przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 18:33, gaax napisał:

W przypadku gdy zagrożone jest życie matki lub dziecka, nasz prawo dopuszcza aborcję,
nie trzeba w tym celu liberalizować przepisów.

to jest tylko taka moja osobista wypowiedź w tej sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 18:33, gaax napisał:

W przypadku gdy zagrożone jest życie matki lub dziecka, nasz prawo dopuszcza aborcję,
nie trzeba w tym celu liberalizować przepisów.

Nie trzeba, bo polskie przepisy są i tak zbyt liberalne.
"Wejście w życie ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz. U. z 1993 r. Nr 17, poz. 78) ograniczyło dostęp do zabiegów przerywania ciąży - odtąd można dokonywać legalnej aborcji przy zaistnieniu jednej z określonych przesłanek:
1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg aborcyjny
2. badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu (do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej); wystąpienie tej okoliczności stwierdza lekarz inny niż przeprowadzający zabieg
3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od poczęcia); wystąpienie tej okoliczności stwierdza prokurator."
Według mnie aborcja powinna być ewentualnie dozwolona tylko w pierwszym przypadku, kiedy to zagrożone jest życie kobiety - bo trzeba wybierać pomiędzy dwoma osobami. Natomiast dwa kolejne punkty powinny być usunięte. Co z tego, że dziecko urodzi się upośledzone, lepiej żeby żyło takie niż je zabijać i mieć krew na rękach. Co do trzeciego punktu, jeszcze bardziej bez sensownego, głupotą jest zabijać dziecko, skoro nie jest niczemu winne. Przestępca popełnia przestępstwo, więc to jego należy ukarać. Jeśli ktoś zgwałcił kobietę, gwałciciela powinno skazać się na karę śmierci, a dziecku pozwolić się urodzić i, jeśli matka go nie chce, oddać do domu dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2008 o 19:31, Radykał napisał:

1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej


W wielu krajach kobieta po prostu idzie do lekarza, ten daje jej zaświadczenie, że jak urodzi dziecko to będzie miała depresję - i z aborcją nie ma problemu.
Przerażające, ile milionów dzieci wymordowano przez kilkadziesiąt lat. Więcej niż komuniści i naziści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Natomiast

Dnia 10.04.2008 o 19:31, Radykał napisał:

dwa kolejne punkty powinny być usunięte. Co z tego, że dziecko urodzi się upośledzone,
lepiej żeby żyło takie niż je zabijać i mieć krew na rękach. Co do trzeciego punktu,
jeszcze bardziej bez sensownego, głupotą jest zabijać dziecko, skoro nie jest niczemu
winne. Przestępca popełnia przestępstwo, więc to jego należy ukarać. Jeśli ktoś zgwałcił
kobietę, gwałciciela powinno skazać się na karę śmierci, a dziecku pozwolić się urodzić
i, jeśli matka go nie chce, oddać do domu dziecka.


Jak ja uwielbiam te teksty w stylu "mieć krew na rękach"...
Wyobraź sobie kilkunastoletnią dziewczynę, która zgwałcona może mieć zniszczone życie, bo od najmłodszych lat będzie musiała pilnować dziecka. Oczywiście nie jest to jego wina, że zostało w ten sposób poczęte, ale również nie jest to wina matki, zmuszonej do wychowania dziecka, dlatego też uważam, że w przypadku gwałtu kobiety powinny mieć możliwość usunięcia ciąży. Co więcej, nie każdy może sobie pozwolić i jest zdolny do poświęcania się przez całe życie dla upośledzonego dziecka, dodatkowego niechcianego.
Zawsze łatwo mówi się o innych, ale wyobraź sobie, gdyby jakaś kobieta z twojej bliskiej rodziny znalazła się w takiej sytuacji. Czy wtedy wciąż byłbyś taki pewny swoich pomysłów? Pomysłów, zaiste, Radykalnych.

I jeszcze jedna kwestia: może zamiast myślenia nad dziećmi, które się jeszcze nie urodziły, pomyślimy nad tymi już poczętymi? Typowo polskie: każde dziecko może się narodzić, ale dalej się już nim przejmować nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2008 o 19:43, Mogrim napisał:

W wielu krajach kobieta po prostu idzie do lekarza, ten daje jej zaświadczenie, że jak
urodzi dziecko to będzie miała depresję - i z aborcją nie ma problemu.
Przerażające, ile milionów dzieci wymordowano przez kilkadziesiąt lat. Więcej niż komuniści
i naziści.

Tak, to głupota. Często jest to nadużywane. Na szczęście w Polska jest jednym z lepiej funkcjonujących krajów jeśli chodzi o aborcje (tzn, są przynajmniej takie ograniczenia). Wg mnie aborcja powinna być dozwolona tylko wtedy, gdy kobieta miałaby umrzeć przy porodzie, bo trzeba wybierać pomiędzy życiem dwojga ludzi.

Tomicha

Dnia 10.04.2008 o 19:43, Mogrim napisał:

Wyobraź sobie kilkunastoletnią dziewczynę, która zgwałcona może mieć zniszczone życie, bo od najmłodszych lat będzie musiała pilnować dziecka.

Lol, jak nie chce to nie musi tego dziecka wychowywać, może je oddać. A przez sam poród nie będzie miała zniszczonego życia, do mojego LO chodzi wiele dziewczyn w ciąży i jakoś żadna nie wygląda na taką, coby miała zniszczone życie. Raczej większe jest prawdopodobieństwo, że będzie miała jakiś uraz psychiczny po wykonaniu zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2008 o 19:57, Radykał napisał:

Lol, jak nie chce to nie musi tego dziecka wychowywać, może je oddać. A przez
sam poród nie będzie miała zniszczonego życia, do mojego LO chodzi wiele dziewczyn w
ciąży i jakoś żadna nie wygląda na taką, coby miała zniszczone życie. Raczej większe
jest prawdopodobieństwo, że będzie miała jakiś uraz psychiczny po wykonaniu zabiegu.


Wiesz może w dużych miastach to jeszcze przechodzi, ale z pewnością nie na wsiach czy w małych miasteczkach, gdzie ludzie wciąż często prezentują poglądy bardzo konserwatywne i dziewczynę, która oddała by swoje dziecko do adopcji czekałby swego rodzaju psychologiczny lincz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2008 o 20:00, Tomicha napisał:

Wiesz może w dużych miastach to jeszcze przechodzi, ale z pewnością nie na wsiach czy
w małych miasteczkach, gdzie ludzie wciąż często prezentują poglądy bardzo konserwatywne
i dziewczynę, która oddała by swoje dziecko do adopcji czekałby swego rodzaju psychologiczny
lincz.

Ludzie mający konserwatywne poglądy są przeciwko aborcji, więc, jak myślisz, co byłoby według nich lepsze:
- dokonać aborcji,
- urodzić i oddać do adopcji.
Coś mi się wydaje, że ta druga opcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować