Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

Dobrze, że chociaż wy jesteście zadowoleni. Ja z wiadomych przyczyn niestety nie mogę zaliczyć tej edycji do udanych :/ . Naprawdę szkoda, że tak się to wszystko potoczyło...

Co do samego ''miszczowania'' uważam, że nie jest to taka trudna robota. Na dobrą sprawę wystarczy zachować pełną koncentrację i doładność przy podliczaniu głosów oraz pisaniu odpowiednich postów fabularnych po linczu i mordzie, a także podczas rozmowy z graczami, gdy np. mają jakieś pytania lub też działają z powodu posiadania odpowiednich funkcji. Nawet przy wprowadzeniu takiej ilości ról nie było ciężko. Problemy zaczynają się dopiero wówczas, gdy przytrafiają się sytuacje ''niecodzienne''. Wtedy trzeba jak najszybciej się otrząsnąć się z ewentualnego szoku i podjąć jak najlepszą decyzję, co nie jest już takie proste.

Wymiany graczy w trakcie gry konsultowałem z Kukowskim. Skoro istniała możliwość, aby zastosować taką zagrywkę, a w dodatku udało się znaleźć chętnych to nie widziałem przeszkód, aby tego dokonać. W dodatku każdy gracz miał przecież jakąś rolę specjalną. I choć nie było to bezpośrednią przyczyną przerwania edycji to jednak w przyszłości będę musiał ten element dopracować... o ile jeszcze będę MG, bo na razie jakoś mi się nie spieszy do drugiego podejścia. Mówią, że co Ciebie nie zabije to Cię wzmocni, lecz jeszcze przez jakiś czas będę musiał ''wylizywać rany''. W tym kontekście mój wyjazd na początku przyszłego tygodnia bardzo mi się przyda. Trzeba trochę ochłonąć na łonie natury...

Jestem wam jeszcze winny całość informacji odnośnie ról w tej edycji:
1. Sonic1575 => mieszkaniec, archeolog (skąd się Tobie wzięło, że byłeś lingwistą? :|)
2. Fimar => mieszkaniec, informatyk
3. Kukowsky => mieszkaniec, geograf
4. Taaz/Arxel => mieszkaniec, statystyk
5. mateusz => mieszkaniec, polonista
6. windows => katani, historyk
7. LifaR/Ninger => mieszkaniec, biolog
8. Magwisienka => mieszkaniec, lingwista
9. Liqid => mieszkaniec, politolog
10. Ninja Seba => mieszkaniec, matematyk
11. Dar => mafia, patolog
12. matiz123 => mieszkaniec, sportowiec
13. Bumber => mafia, socjolog

(P.S. Teraz też zauważyłem, że wczoraj w tym natłoku wydarzeń popitoliły mi się role i Bumberowi-socjologowi, który ''sprawdzał'' Kukowskiego powiedziałem, że jest on historykiem, a nie geografem... ehh... ale to na szczęście w chwili obecnej nie ma wielkiego znaczenia)

Ogólnie co do samej rozgrywki to mafia grała bardzo dobrze, lecz mieszkańcy dość szybko podjęli dobry trop trafnie wykluczając paru graczy z grona podejrzanych, po czym zostali im m.in. dwaj zdrajcy. Katani, chociaż nie sprawdził żadnego mafioza, również zagrał dobrze - uratował Kuka od śmierci i w odpowiednim momencie się ujawnił. Prawdopodobnie gdyby edycja trwała dalej i jego plan został wprowadzony w życie miasto by wygrało. Z samych mieszkańców najlepiej zaprezentował się moim zdaniem Kukowsky. Specjalne podziękowania dla cinusa'' za podczepienie regulaminu na czas trwania edycji.

Jeszcze słówko do spidera:

Nie gniewaj się na mnie, ale zgłaszając się na stanowisko MG zależało mi, aby jak najszybciej rozpocząć edycję, ponieważ za parę dni wyjeżdżam. Gdy zostałem już oficjalnie prowadzącym na liście było 11 osób, a ja byłem przygotowany na przyjęcie maksymalnie 13 graczy. Lista pewnie byłaby otwarta jeszcze w poniedziałek, lecz ponieważ dość szybko dopisały się kolejne dwie osoby stwierdziłem, że skoro mam już odpowiednią liczbę chętnych, nie mam pewności, czy ktokolwiek się jeszcze zgłosi, a w dodatku w obecnej chwili nie będę musiał nikogo wykreślać postanowiłem zakończyć przyjmowanie do gry. Gdybym nie musiał się tak ze wszystkim spieszyć pewnie jeszcze bym jej nie zamknął, ale w zaistniałych okolicznościach wolałem postąpić właśnie w taki sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2007 o 20:58, Fiarot napisał:

Jestem wam jeszcze winny całość informacji odnośnie ról w tej edycji:
1. Sonic1575 => mieszkaniec, archeolog (skąd się Tobie wzięło, że byłeś lingwistą? :|)
(P.S. Teraz też zauważyłem, że wczoraj w tym natłoku wydarzeń popitoliły mi się role i Bumberowi-socjologowi,
który ''sprawdzał'' Kukowskiego powiedziałem, że jest on historykiem, a nie geografem... ehh...
ale to na szczęście w chwili obecnej nie ma wielkiego znaczenia)

Mi też się tak zdarzyło, że mi się nazwy pomyliły ;) I też nie miało to większego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już skończyliście? :P Phi. :D Dobra, ja się zapiszę do kolejnej edycji. W tym i przyszłym tygodniu raczej nigdzie nie wyjeżdżam, w AMŚ pewnie nikt nie będzie mnie chciał, bo nie jestem jeszcze wystarczająco doświadczonym graczem, więc trzeba korzystać i grać teraz. :P

MG: Liqid


1. Kukowsky
2. windows00
3. Magwisienka
4. Spider
5. Mateusz
6. matiz123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie poczekam, zapale kadzidło przed posążkiem Devilfisha i złoże dziewicę w ofierze aby dostać szansę w AMŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 12:05, Kalkulator12 napisał:

A ja sobie poczekam, zapale kadzidło przed posążkiem DevilFisha i złoże dziewicę w ofierze
aby dostać szansę w AMŚ.

Sądzę, że pewnej osobie (w sumie w tym i mnie) ta druga ofiara by się nie spodobała :P Ale kadzidło zapalić możesz. AMŚ planuje jak już pisałem koło 20 lipca, na Skylera czekam. Edycja będzie w gwiazdorskiej obsadzie. Wspominałem, że edycja ma status "exclusive" i sama Zła Ryba rozsyła zaproszenia :D Więc palcie kadzidełka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E... A coś mówiłeś, żeby się do Ciebie zgłaszać z krajem i alkoholem.
To jak będzie? :P
Zgłaszać się do Ciebie czy sam będziesz łapał ofi... znaczy graczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludziki... To czekamy na edycję Devila i robimy sobie przerwę od gry czy też Liqid zrobi swoją edycję w międzyczasie? Jeśli to drugie to zapisujcie się do jasnej anielki, bo ile można?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 19:50, windows00 napisał:

Zgłaszać się do Ciebie czy sam będziesz łapał ofi... znaczy graczy?

Chyba napisał, że sam rozsyła zaproszenia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w czym problem? Ja zobaczyłem oba posty i zadałem pytanie, który z nich jest wiążący.
Ty natomiast przyjąłeś z góry, że ten o wyborze Devila jest obowiązujący.

Link, który dałem miał udowodnić, że Devil w sumie na dwa sposoby opisał zbieranie graczy. Nie wiem natomiast co miał na celu pokazać Twój post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 20:26, windows00 napisał:

Ty natomiast przyjąłeś z góry, że ten o wyborze Devila jest obowiązujący.

Zawsze się liczy ostanie zdanie.

Dnia 14.07.2007 o 20:26, windows00 napisał:

Link, który dałem miał udowodnić, że Devil w sumie na dwa sposoby opisał zbieranie graczy.
Nie wiem natomiast co miał na celu pokazać Twój post...

Przedstawić Ci odpowiedź na Twoje pytanie, jak będą zebrani gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się zaczęła lista, a ja nie chcę wadzić i robić nowej (i skreślać niektórych). Niech Liqid teraz poprowadzi edycję, ja rezerwuję następna po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 19:30, DevilFish napisał:

Sądzę, że pewnej osobie (w sumie w tym i mnie) ta druga ofiara by się nie spodobała :P Ale
kadzidło zapalić możesz. AMŚ planuje jak już pisałem koło 20 lipca, na Skylera czekam. Edycja
będzie w gwiazdorskiej obsadzie. Wspominałem, że edycja ma status "exclusive" i sama Zła Ryba
rozsyła zaproszenia :D Więc palcie kadzidełka...


Ahh przepraszam Devilu... więc złoże Kozła ofiarnego i zapale wielkie ognisko pokoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 20:32, DevilFish napisał:

Teraz już się zaczęła lista, a ja nie chcę wadzić i robić nowej (i skreślać niektórych). Niech
Liqid teraz poprowadzi edycję, ja rezerwuję następna po nim.


Ocywisicie powiedz tylko kiedy będzie ta edycja;) Wiesz ja lubie powroty ale lubie też wiedzieć kiedy powracać:P I masz już liste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MG: DevilFish/Liqid?

1. Kukowsky
2. windows00
3. Magwisienka
4. Mateusz
5. matiz123
6. skyler
7.Spider
8. AQ22
No czemu nie, teraz mam czas :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się