Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy tak wygląda współczesna skala ocen?

119 postów w tym temacie

Na gry z oceną poniżej 7/10 raczej nie zwracam uwagi, choć czasem zdarzają się w nich dobre tytuły. Sugeruję się głównie ocenami z CDA, bo na Metacritic nawet dobra gra dostanie słabą ocenę, jeżeli recenzentowi coś nie podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 18:01, Gumisiek2 napisał:

Na gry z oceną poniżej 7/10 raczej nie zwracam uwagi, choć czasem zdarzają się w nich
dobre tytuły. Sugeruję się głównie ocenami z CDA, bo na Metacritic nawet dobra gra dostanie
słabą ocenę, jeżeli recenzentowi coś nie podejdzie.

I vice versa. Nie zwracasz uwagi na gry ponizej oceny 7, a bez problemu wsrod takich mozesz znalezc perelke, ktora nie zostala doceniona przez recenzenta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 17:09, Korvino napisał:

> Obiektywna ocena? Tzn. że powinien zbierać setki opinii i wyciągnąć jakąś średnią
gustów?
> Od tego jest Metacritic.
O jeny. Udajesz? Próbujesz mnie sprowokować, czy naprawdę nie wiesz czym jest obiektywność?
Chodzi o to by poddał daną grę ocenie nie kierując się własnymi upodobaniami tylko rzeczywistością.

Chodzi mi o to, że wolę mieć dziesiątki różnych recenzji, pisanych przez ludzi z odmiennym spojrzeniem, innymi odczuciami i innymi bagażami doświadczeń. Nie chcę by każdy dążył do uniwersalnej prawdy i trzymał się takich sztywnych ram.

Ale co mają znaczyć twoje słowa, że nieważne że się recenzentowi nie spodobał gatunek. Dość oczywiste, że się nie bierze takiej recenzji pod uwagę, albo w pierwszej kolejności nie powinien on dostać jej do opisania. Weźmy takiego Super Meat Boya, którego fenomenu w ogóle nie pojmuję a gra nie dostarcza mi żadnej przyjemności i nie ogarniam jak ktokolwiek może się dobrze bawić przy tej produkcji. W jaki sposób mam to zrecenzować? Ja wiem, toleruję, szanuję inne gusta, nie przeszkadza mi ta gra, nie żywię żadnych negatywnych odczuć do niej ani żadnej innej gry, ale jak mam to "obiektywnie" ocenić wg. ciebie? To możliwe w ogóle? Jak odróżnić czy jestem w tym momencie subiektywny czy gra jest słaba bo nie potrafi mnie przyciągnąć? Musiałbym wiedzieć co ludzie myślą i jakie są ich upodobania, bo może większości się spodoba, a tylko ja jestem wyjątkiem. Ale to by wymagało czekania na opinie, a recka ma się pojawić w dniu premiery.

Szczerze nie rozumiem co znaczy obiektywizm twoim zdaniem i daczego jest ci on tak bardzo potrzebny.

Osobiście nie wymagam żadnej obiektywności, bo to po pierwsze niemożliwe - każdy jest inny i ciężko żeby wychwalał jakąś grę pod niebiosa jeśli mu ani trochę nie spodobała, tylko dlatego że "większość" ją kocha - a po drugie bzdurne i nigdzie nie prowadzi. Chcę przede wszystkim, by ocenił końcowy produkt a nie reklamy, zapowiedzi, czy oczekiwania. A najlepsza dla mnie recka to taka, która wspomina o ważnych dla mnie szczegółach, aspektach. I po kilku artykułach w końcu trafisz na taką.

Dnia 02.01.2011 o 17:09, Korvino napisał:

> Jak ktoś ma mózg i wie czego chce, to zauważy,
> czy recenzent ma podobny gust i na jakie elementy zwrócił uwagę etc.

Napiszę ci to inaczej. Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia i upodobania jak recenzent który pochwalił grę, to jest większa szansa na to że zakup nie będzie zawodem.

Świetnym przykładem d takiej rozmowy jest ostatnia recka Castlevanii dzieła Mejstego. Mimo dość niskiej noty wynika z niej że będę się świetnie bawił, bo chcę God of Wara (pod względem mechaniki/gameplayu) w innym opakowaniu, który przypadnie mi klimatem. Dla niego to tylko kolejny slasher, dla mnie, osoby która nie gra w nie, pierwszy który mnie zainteresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dzisiaj jest tak, że recenzenci walą bez opamiętania ósemki i dziewiątki przeciętniakom takim jak chociażby ostatni CoD (Wy oceniliście go bardzo dobrze - na 6), zapominając, że mają do dyspozycji 10 stopniową skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, mnie się ta skala "na odwrót" wydaje, ale cóż, zauważam tendencje, że im bogatsze i większe studio wydaje, tym lepsze oceny (za przedpremierowe gadżety, możliwość pierwszeństwa recenzji itd... dla "oceniającego" pisma) co doprowadza że większość gniotów ma oceny 8-10 a perełki czasem i 5-6. Więc skalami ocen recenzji w ogóle się nie stosuję... Wolę sobie na YT pooglądać trailery, gameplaye i wtedy oceniam czy gra jest dobra i kupuje...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od przeszło dwóch lat widzę w większości recenzji wpływ marketingu. Mało kto się odważył pojechać COD BO za otwróczość i brak innnowacji (ciągle to samo do COD2, ewentuanie COD4).
Dlaczego się nie odważyli? sami wiecie dlaczego.

Recenzent winien grać w gry co najmniej od 20 lat i patrzeć na nie ze znacznej perspektywy i nie oceniać po wodotryskach czy podarunkach od wydawców.
Obecnie maks 2 lub 3 gry w ciągu roku zasługują na ocenę 9/10. Dziewiątka to powinna być dla gry wybitnej. 10 zaś dla gry która stanie się legendą i będą ją ludzie nawet po 10 latach wychwalać (jak pierwsze UFO, Metal Gear Solid, Street Fighter 2 itd.)

Nie mniej na oceny patrzę, lecz dziewiątkom nie wierzę. W tym roku jedynie Mass Effect 2 i God of War 3 zasługują na 9. RDR mimo wszystko 8, gdyż ma za wiele dłużyzn i nieporywającą fabułę (końcówka - te zadania na swojej farmie to już ból z nudy był).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 18:53, TheAbsurd napisał:

Chodzi mi o to, że wolę mieć dziesiątki różnych recenzji, pisanych przez ludzi z odmiennym
spojrzeniem, innymi odczuciami i innymi bagażami doświadczeń. Nie chcę by każdy dążył
do uniwersalnej prawdy i trzymał się takich sztywnych ram.

Czy widzisz różnicę między opinią, a obiektywną oceną końcową? W ogóle po co pytam, jasne, że nie...
Jedno nie wyklucza drugiego.

Dnia 02.01.2011 o 18:53, TheAbsurd napisał:

ale jak mam to "obiektywnie" ocenić wg. ciebie?

Grafika, muzyka, czy nadają one klimat współmierny do treści gry, oraz grupy wiekowej która jest targetem producenta.
Długość gry, jej poziom trudności w porównaniu z ceną na tle tego ile trwają gry w dzisiejszych czasach, na poszczególne platformy, w danym gatunku.

Dnia 02.01.2011 o 18:53, TheAbsurd napisał:

To możliwe w ogóle?

Jak widać na powyższym schemacie. Tak. Zwróć uwagę, że nie ma tam mowy o tym czy gra Ci się podoba.

Dnia 02.01.2011 o 18:53, TheAbsurd napisał:

Jak odróżnić czy jestem w tym momencie subiektywny czy gra jest słaba
bo nie potrafi mnie przyciągnąć?

Bardzo prosto. Bierzesz wyżej wymieniony schemat. Wpisujesz cyferki. Liczysz średnią. Jeżeli wpiszesz ocenę niższą, bądź wyższą znaczy się, że pozwalasz by osobiste odczucia miały wpływ na ocenę. Toteż jesteś subiektywny.

Dnia 02.01.2011 o 18:53, TheAbsurd napisał:

Musiałbym wiedzieć co ludzie myślą i jakie są ich upodobania,
bo może większości się spodoba, a tylko ja jestem wyjątkiem. Ale to by wymagało czekania
na opinie, a recka ma się pojawić w dniu premiery.

Zacznijmy od tego, że to Ty jako recenzent jesteś osobą opiniotwórczą. To Ty kreujesz opinię o grze. Jak jesteś wystarczająco znany, to w swych rękach trzymasz los danej produkcji.

Dnia 02.01.2011 o 18:53, TheAbsurd napisał:

Szczerze nie rozumiem co znaczy obiektywizm twoim zdaniem i dlaczego jest ci on tak bardzo
potrzebny.

Przede wszystkim w tym kontekście nie jest mi potrzebny. Moim zdaniem jest źródłem problemu opisanego w temacie.
Zaś obiektywność dla mnie jest tym, czym dla każdego rozumiejącego ten wyraz. Czyli bezstronna, pozbawiona uprzedzeń ocena. Sprawiedliwa.

Dnia 02.01.2011 o 18:53, TheAbsurd napisał:

Osobiście nie wymagam żadnej obiektywności, bo to po pierwsze niemożliwe - każdy jest
inny i ciężko żeby wychwalał jakąś grę pod niebiosa jeśli mu ani trochę nie spodobała,
tylko dlatego że "większość" ją kocha

Wiesz co? Mam dość. Idę spać. Zaś następnym razem jak chcesz podyskutować, to przynajmniej poszukać informacji w necie na temat przedmiotu dyskusji, jeżeli go nie rozumiesz.

Chyba, że chcesz podyskutować na temat czy człowiek w ogóle jest zdolny do bycia obiektywnym. Jednak to kiedy indziej i w innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 14:15, Zgreed66 napisał:

Nie jest takze z Merytorycznego punktu widzenia. Dlaczego świetna gra ma ustąpić miejsca
grze widocznie gorszej? Albo te kompletne arcydzielo, ma nieznacznie lepszą ocene od
sredniaka, ba nawet taka samą.
By sprzedać ten shit?


1. Przydałyby się konkretne przykłady tak rażących dysproporcji. Używanie takich ogólników jako kontrargumentów jest trochę słabe... 2. Czy ostatnie zdanie (oraz kilka poniższych) sugeruje komuś jakieś manipulacje? Jeśli tak, to gdzie dowody? Bo jeśli dowodów brak, to już oszczerstwo.

Dnia 02.01.2011 o 14:15, Zgreed66 napisał:

Po co, coś jest, skoro to nie potrzebne, ba nawet bledne? Jak kurde cos ci sie nie podoba
to chyba się to zmienia, nie?


Pod warunkiem, że komuś się coś nie podoba. A mnie się podoba taki system ocen i wcale nie uważam go za błędny. Jak do tej pory nie udowodniłeś, że jest błędny - może niżej się tobie uda ;) BTW: wielkie brawa za stylistykę i interpunkcję. I już spieszę z pomocą - proponuję, żebyś wytknął mi desperackie czepialstwo z braku argumentów i asekuranctwo - śmiało, mamy czas ;)

Dnia 02.01.2011 o 14:15, Zgreed66 napisał:

a nie siedzi sie w tej dziurze. Jezeli nawet tyle narzekasz,
na dziurawe drogi, to pokiego grzyba je latać i budować nowe? Skoro juz sie im utarlo
za nie?


Jak wyżej - trzeba najpierw założyć, że ktoś narzeka. A nie wszyscy narzekają. A że to źle? Bo dziura w drodze to nic dobrego? Zgoda. Tylko wykaż mi cechy wspólne dziury w drodze i skali ocen, o której mowa w artykule.

Dnia 02.01.2011 o 14:15, Zgreed66 napisał:

Bullshit.


Tak. To już argument nie do odparcia. W dodatku niezbędny w tej dyskusji.

Dnia 02.01.2011 o 14:15, Zgreed66 napisał:

Powiedz to osobom, ktore kupiły sredniaka z 8/9. a mozna było kupić grę "gorszą" z nizsza
oceną, która byla bardziej ambitna - spelniajac przy tym swoje oczekiwania.


Po raz kolejny uprzejmie radzę ratować mizerną siłę takich argumentów konkretnymi przykładami ;)

Dnia 02.01.2011 o 14:15, Zgreed66 napisał:

Jak napisał Anonim_1 wyzej, tak w wielu przypadkach jest. Co ktorzy sie tym nie
kieruja to jakies dziwolagi. Czy nie jest to przez nich wykorzystywane?
Kupujesz, bo chcesz kupić dobrą grę, ale w recenzjach często jest sredniak z wysoką oceną,
a gra która mogla być z 8, nie mialą jej bo nie była wystarczajaco wyreklamowana i recenzent
się na nia nie napalił.


To jak to w końcu jest? ;) Przecież skoro ocena dla średniaka to 5-6, dla gry dobrej to 7, a tylko gry najlepsze dostają 8 - 10, to w czym problem? W tym, że ludzie chcą wydawać pieniądze wyłącznie na najlepsze gry? Czy kolejny raz sugerujesz, że oceny z recenzji nie zawsze odpowiadają "stanowi faktycznemu"? Skoro tak, to: 1. Co to za stan faktyczny i przez kogo ustalany, skoro recenzje są sprawą subiektywną? 2. Kolejny raz brak konkretów. 3. Teorie spiskowe i podważanie ocen recenzentów (bezsensowne, skoro recenzja to subiektywna rzecz) podpierane jedynie domysłami.

Na koniec, jeśli pozwolisz, jedna uwaga. Kolejny raz zawracasz mnie (i nie tylko) na forum głowę, jednak z Twoich "zaproszeń do dyskusji" niewiele wynika ponadto, że się nie zgadzasz tylko po to, żeby się nie zgadzać. Czyżbyś odczuwał jakąś wewnętrzną potrzebę udowadniania wszystkim w koło (a może przede wszystkim sobie) swojej wartości? Współczuję, jednak proponuję, pójdźmy każdy w swoją stronę - ja do ciebie pierwszy nie wypisuję i ciebie na przyszłość proszę o to samo, chyba, że masz do przekazania coś bardziej konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że recenzenci starają się być obiektywni. Wszyscy wiemy, że obiektywizm to bzdura, ale oni po części pod presją community próbują. W związku z tym jak gra im się nie podoba to piszą, że "be fu i w ogóle", a na końcu dodają, że "jeśli jesteś fanem danej serii", czy "fani gatunku na pewno docenią" i stawiają np. 8. 10 stawia się tytułom, które nie dość, że są promowane to jeszcze muszą spełnić oczekiwania.

Z jednej strony można ich za to winić, z drugiej nie ma co im się dziwić. Na pewno nie uśmiecha im się czytać i wysłuchiwać potem, czemu to wystawili grze, na której promocje wydało się pierdyliard dolarów tylko 4, więc stawiają 7, żeby nie można było się czepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ciągu ostatnich dwóch lat na PC/X360/PS3 nie wyszło wiele gier którym dałbym więcej niż 7. Chyba tylko Dragon Age i Risen.

Reklama/marka i gra dostaje we wszystkich serwisach 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci często zawyżają oceny gry, ponieważ jeżeli najnowszy produkt jakiejś znanej serii, jak NFS czy CoD dostanie ocenę niższą niż 8, a nawet 9, to pod recenzją znaleźć można mnóstwo komentarzy typu "co za idiota napisał tą recenzję, ta gra jest świetna, powinna dostać 100/10".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ocen w recenzjach to one mogą mnie tylko bardziej zachęcić do kupna gry, a nie odwrotnie. Dlaczego? Bo jeżeli jakaś gra mnie interesuje i czekam na nią z utęsknieniem to kupię ją tak czy siak, a recenzje? Cóż, jeżeli dodatkowo gra podoba się recenzentowi i ma ocenę 8 (zwykle) lub lepiej to OK. Jeszcze bardziej zżera mnie ciekawość czy mi ta gra przypadnie do gustu. Natomiast jeżeli gra oceniona jest słabo to trudno, kupię i sam się przekonam czy warto było. Zresztą wielokrotnie było tak, że zachwycały mnie gry "średnie" np. ostatni AvP (pewnie dlatego że jestem wielkim fanem obcego :> ), natomiast kompletnie nie rozumiem fenomenu choćby Mass Effecta, który moim zdaniem jest straszliwie nudny, słaby graficznie itd. a dostawał oceny na poziomie 9/10.

Dlatego... recenzje ok, bo niektóre są naprawdę odpowiednie, ale nie opieram się na nich, bo każdy ma swój gust :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:00, Korvino napisał:

Czy widzisz różnicę między opinią, a obiektywną oceną końcową? W ogóle
po co pytam, jasne, że nie...
Jedno nie wyklucza drugiego.

Aha, już wiem w czym problem. Nie istnieje coś takiego jak obiektywizm, to tylko suma subiektywnych opinii, średnia. Jeśli danych opinii jest przeważająca ilość, wtedy stają się one taką ogólną "prawdą". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzent przeleje na papier/dysk to, co widzi i czuje, ewentualnie pokusi sie o jakis obiektywny rzut - wazne zeby ocena odzwierciedlala tresc recenzji i faktyczny stan rzeczy - takie jest moje zdanie. Cos co jest shitem nie powinno dostawac 7 czy 8 z politycznej poprawnosci (zeby srednia ocen na Meta byla wysoka). Z drugiej strony na niektorych serwisach ciazy presja wydawcy, ktory umieszcza tam swoje platne reklamy i to mnie wkurza- albo min."8", albo nie ma biznesu. A potem jakis zabugowany crap wylapuje "bdb" i ludzie sie potem rozczarowuja;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kupowanie recenzji się kłania, a potem zdziwienie, że tytuł jednak zawodzi... poza tym swoja drogą skala się nieco przewartościowała, średniak powinien mieć ocenkę 5-6, a my doszliśmy do momentu, gdzie gra z siódemką jest traktowana jak coś gorszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada skala ocen wypracowana przez beznadziejnych recenzentow, ktorzy to nie maja jaj i boja sie dac grze ocene na ktora zasluguje - sypia za to 8-9tkami na fali hypu mimo powaznych bledow czy beznadziejnego scenariusza itp

ja ciagle tylko kilku grom z ostatnich 25lat dalbym ocene 9-10, reszta duzo nizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

1. Przydałyby się konkretne przykłady tak rażących dysproporcji. Używanie takich ogólników
jako kontrargumentów jest trochę słabe... 2. Czy ostatnie zdanie (oraz kilka poniższych)
sugeruje komuś jakieś manipulacje? Jeśli tak, to gdzie dowody? Bo jeśli dowodów brak,
to już oszczerstwo.


W kamieniu mieszkasz? O czym jest ten temat? Co tu ludzie piszą? Co widać na innych forach?
Przyloż wynik NFS Hot Pursuit; CoD: BO; Crysisa. Do prawdziwego hitu który zasuguje na 9-10/10. Ile kiedys gier dostawalo 9 i 10? A teraz ile gier dostaje takie oceny? Bo na bank, nie za to, ze są takie wspaniałe.
Czy alpha protocol, jest az tak syfny, zeby dostac cale 2 oceny nizej i wyladowac w "sredniakach"? Gdy tak marnie zoptymalizowane+bugowate cos jak nfs czy bo, ma 9/10. Na dodatek, nie oferujac nic nowego? A pro recenzent nawet nie bierze tego pod uwagę tylko pieje z zachwytu?
Dead Space ile potrafil dostac, a jak gracze go przyjeli? To tylko "świezy" wierzcholek góry lodowej.

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

Pod warunkiem, że komuś się coś nie podoba. A mnie się podoba taki system ocen i wcale
nie uważam go za błędny. Jak do tej pory nie udowodniłeś, że jest błędny - może niżej
się tobie uda ;) BTW: wielkie brawa za stylistykę i interpunkcję. I już spieszę z pomocą
- proponuję, żebyś wytknął mi desperackie czepialstwo z braku argumentów i asekuranctwo
- śmiało, mamy czas ;)


Tak, zawsze jest. Jak doskwiera brak normalnych argumentow ;) Nie jesteś pierwszy, nie jestes jedyny.
Problem poczytać posty wyzej?

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

Tak. To już argument nie do odparcia. W dodatku niezbędny w tej dyskusji.


To akurat nie byl argument, choć ktos krytykujący innych, a nie poglady, tak ma.

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

To jak to w końcu jest? ;) Przecież skoro ocena dla średniaka to 5-6, dla gry dobrej
to 7, a tylko gry najlepsze dostają 8 - 10, to w czym problem? W tym, że ludzie chcą
wydawać pieniądze wyłącznie na najlepsze gry? Czy kolejny raz sugerujesz, że oceny z
recenzji nie zawsze odpowiadają "stanowi faktycznemu"? Skoro tak, to: 1. Co to za stan
faktyczny i przez kogo ustalany, skoro recenzje są sprawą subiektywną? 2. Kolejny raz
brak konkretów. 3. Teorie spiskowe i podważanie ocen recenzentów (bezsensowne, skoro
recenzja to subiektywna rzecz) podpierane jedynie domysłami.


O czym jest ten caly temat? Czytaj cały temat, nie tylko to co chcesz to problemów nie bedzie.

>1. Co to za stan faktyczny i przez kogo ustalany, skoro recenzje są sprawą subiektywną?

Jest subiektywna, ale jezeli lejesz na grę, napisz dlaczego, jezeli wychwalasz ją napisz dlaczego.
Traktuj kazdą grę, jednakowo, a nie, ze ta sie nazywa tak, a nie inaczej. Lubisz tą serię, bach ocenka wyzej - bo ocena jest subiektywna. Pomimo, ze tytułek mniejszej wagi dostał mniej majac praktycznie te same wady.

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

2. Kolejny raz brak konkretów.


Dla mnie normalny człowiek, sam sobie znajdzie przykład, bo chyba "muskiem" dysponuje i slepakiem nie jest, a nie bedzie taki pasywny i bedzie chciał wszystko na srebrnej tacy, ale to tak na boku.

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

3. Teorie spiskowe i podważanie ocen recenzentów (bezsensowne, skoro
recenzja to subiektywna rzecz) podpierane jedynie domysłami.


Jakie teorie spiskowe? Podwazanie ocen recenzentów? Chyba Ty teraz probujesz cos takiego znalezc ;)
Ja piszę, o tym, ze recenzenci dają za często 9/10 i 10/10. A gdy przychodzi moment, żeby ocenic inna gre, potrafi ona dostac znacznie bardziej jak inny tytul, za to samo. Wszystko przez to, ze ocena jest nazbyt subiektywna i faworyzujaca swoje ulubione tytuly. Jak juz bierze kasę za to (jako recenzent, nie kopertę), to pliss, niech chociaz nie patrzy, czy ta gra to jego ulubiona marka.

EDIT: a i zeby te recenzje, nie miały niecalej jednej strony A4, pisanej na kolanie. Bo to też glupio wygląda.

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

Na koniec, jeśli pozwolisz, jedna uwaga. Kolejny raz zawracasz mnie (i nie tylko) na
forum głowę, jednak z Twoich "zaproszeń do dyskusji" niewiele wynika ponadto, że się
nie zgadzasz tylko po to, żeby się nie zgadzać.


Jak czlowiek ma inne zdanie, to co? Dziwoląg, kosmita?

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

Czyżbyś odczuwał jakąś wewnętrzną potrzebę
udowadniania wszystkim w koło (a może przede wszystkim sobie) swojej wartości?


Jakie wartosci? Wyrazam moj poglad na dany temat, a Ty co robisz z pisaniem, że taki system oceniania się tobie podoba? Wyrazasz swoj poglad na to.

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

Współczuję,

Nie trzeba, bo co tu współczuć? Posiadania własnego innego zadania?

Dnia 02.01.2011 o 20:13, Abe83 napisał:

jednak proponuję, pójdźmy każdy w swoją stronę - ja do ciebie pierwszy nie wypisuję i
ciebie na przyszłość proszę o to samo, chyba, że masz do przekazania coś bardziej konkretnego.


Płakać przecie nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować