Air

World of WarCraft - pytania, problemy, gildie itd

48358 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2011 o 13:17, Daronn_Darker napisał:

No właśnie, wiec były set`y z intellect. Teraz sie już nie da takiego dostać i pytam
się dlaczego.

Ja tam sobie nie przypominam by był więcej jak jeden. Epixy z vanilli do czasu T3 i tak miały kompletnie pomieszane staty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 13:17, Daronn_Darker napisał:

No właśnie, wiec były set`y z intellect. Teraz sie już nie da takiego dostać i pytam
się dlaczego.


Bo takiego seta pvp nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem niedawno do WoW''a i zacząłem grać magiem. Dodatkowo stworzyłem sobie kilka innych postaci aby od czasu do czasu równolegle inne profesje rozwijać i pograć innymi klasami. Z większością jakoś sobie radzę ale pojawiły się 2 pytania:

1) Jak rozwijać paladyna? tank/heal/dps? Co jest najbardziej potrzebne a co zupełnie się nie przydaje?

2) Podobnie z Hunterem? Beast Master? czy może coś innego?

Nie chodzi mi o to z czym będzie najłatwiej(najszybciej) levelować bo nie spieszy mi się i wolałbym od początku kierować się na daną rolę w drużynie :)

Mam zamiar głównie grać PVE... na początku questy i dungeony a w perspektywie raidy (ale to za jakiś czas). Generalnie wolę grać jako DPS (oprócz wspomnianego wcześniej maga również warka (na fury) już zacząłem "tworzyć") i magiem mi się przyjemnie gra.
Różne zdania słyszałem o paladynach DPS i nie wiem czy jest sens takiego tworzyć... a chciałbym być przydatny w późniejszych etapach gry :)
Z hunterem podobnie... zupełnie nie wiem od czego zacząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 12:11, Chrronnos napisał:

2) Podobnie z Hunterem? Beast Master? czy może coś innego?


Idź na początku w Beast Mastery, gdy dobijesz 30 poziom wykup sobie dual speca i weź Survival na drugie drzewko. I odtąd BM masz do expienia a Survival do DPSu na dungeonach i PVP (w PVP możesz też spróbować Marks ewentualnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio WoW stał się dla mnie niegrywalny, a mianowicie od ostatniego restartu serwera z czwartku (kiedy to padł world serwer na trochę) pojawiają się bardzo częste lagi i dc. Czy ktoś z osób udzielających się tutaj również ma ten problem? Jak widziałem to obecnie całkiem sporo ludzi raportuje ten problem na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.02.2011 o 12:11, Chrronnos napisał:

1) Jak rozwijać paladyna? tank/heal/dps? Co jest najbardziej potrzebne a co zupełnie
się nie przydaje?


Jesli masz zamiar robic dungeony to polecam tanka albo dualspeca sobie zalatw i bierz tank+healer/dps. Healerow na niskich levelach jest sporo, dpsow tez ale za to tankowie sa zawsze w niedoborze. Idac do dungeonu jako tank znajdziesz party w bardzo krotkim czasie, czasem nawet w 1 sekunde:o. Dpsow jest sporo wiec musisz sie liczyc, ze na dungeon poczekasz z 10 minut conajmniej a jesli masz pecha to i 40minut.

Tank nadaje sie tez dobrze do PvE, mozna zabijac masowo mobki a jak sie ma heirloomy to juz zupelna latwizna. Co do heirloomow, jak rozumiem grales w wotlk i masz jakies dobre dla mele? Dzis wiekszosc osob w dungeonach ma heirloomy i niestety jesli tank zadnych nie posiada to moze miec troszke lub duzy problem z threat. Ale dobry gracz poradzi sobie i bez heirloomow wiec bez przesady;))).

Jesli masz czas by czekac w dungeon finderze pol godzinki (questujac w miedzyczasie albo rozwijajac profesje) to w sumie graj jako dps jesli to jest to co najbardziej lubisz.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Może mi ktoś wytłumaczyć w trzech słowach, co to są te rated battlegroundy?

Btw. a co tam - pochwalę się - mój 2v2 jest w tym tygodniu na 8 miejscu na realmie po stronie hordy ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 22:51, dulak napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć w trzech słowach, co to są te rated battlegroundy?


To trochę więcej słów, ale są to battlegroundy na które zapisujesz się gotową, PEŁNĄ drużyną 10-osobową (były jeszcze brackety 15-osobowe, ale słyszałem że zostały usunięte), gdzie nie walczysz o honor tylko o conquest pointy (tak jak na arenach). W ramach rated BG możesz grać na WSG, Twin Peaks i Battle for Gilneas (wcześniej było jeszce AB, EoS i SotA dla 15-osobowych rated BG).

Podobieństwa do aren:

1. Za win (i tylko za win) w takiej grze dostajesz conquest pointy
2. Za zwycięstwo zdobywasz rating, za przegraną grę - tracisz rating.
3. Wysoki rating pozwala ci na kupno lepszej broni i lepiej wyglądających itemów PvPowych.

Różnice:

1. Nie musisz ograniczać się do grania z tylko jedną drużyną.
2. Twój rating dla rated BG jest indywidualny, nie drużynowy. W związku z tym do matchmakingu brany jest pod uwagę średni rating drużyny.
3. Rating zasadniczo głównie rośnie. Co wcale nie musi oznaczać że da się szybciej nabić rating na BG niż na arenach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2011 o 04:30, Michal256 napisał:

3. Rating zasadniczo głównie rośnie. Co wcale nie musi oznaczać że da się szybciej nabić
rating na BG niż na arenach :P

Na rBG stoi sie w kolejce 10-15 minut to jest zalosne . A na arene czeka sie okolo 1 -minuty . Roznica polega na tym ze z rBG dostajesz bardzo fajne tytuly PvP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 12:11, Chrronnos napisał:

Z hunterem podobnie... zupełnie nie wiem od czego zacząć :)

Jak już napisano: do PvE najlepsze Beast Mastery - dungi i raidy MM lub SV z naciskiem na to drugie: większy DPS. Choć nawet jako BM przebijam w dungach sporo klas, więc wszystko zależy od dobranej rotacji i niewątpliwie eq.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reffanov, Eilene, Pajonk78 --> Dzięki za podpowiedzi.

Jeśli chodzi o huntera to już wiem co i jak. Nadal jednak waham się w sprawie paladyna. Zdecydowanie wole grac jako DPS ale naczytałem się sporo negatywnych opinii o retribution paladynach i mam spore wątpliwości czy jest sens tak grać i czy w przyszłości będzie dla takiej postaci miejsce w drużynach...
Dłuższe czekanie na dung mnie nie przeraża bo już to przerabiałem z magiem którym głównie gram :)

Przy okazji jeszcze jedno pytanie: jakie addony warto zainstalować? Głównie z punktu widzenia maga i ogólnie roli DPS''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(odnośnie questowanie itd)
osobiście uważam, że levelowanie jakąkolwiek klasą, która moze być tankiem, w DPS specu jest samo okaleczaniem się. Tak miałem z paladynem, tak miałem teraz z DK.
Jak tank robię niewiele mniejszy dps na mobach niż w DPS specu, tracę dużo mniej HP między mobami, praktycznie nie muszę się zatrzymywać. Próbowałem grać paladynem w retri - No i jeden, dwa overpulle i kończyłem z końcówką życia, trzeba było podpić, podjeść itd. Próbowałem grać Frost DK - to samo. o 2-3 moby za dużo w Northrendzie i ledwo uchodziłem z życiem.
Zmieniłem spece na tankowe - i czasem podczas levelingu zostawiałem postać by sobie white-hittowała, sam zajmowałem się pisaniem do znajomych itd, nie padłem podczas normalnego levelingu ani razu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 09:57, DemoBytom napisał:

Próbowałem grać Frost DK - to samo. o 2-3 moby za dużo w Northrendzie i ledwo uchodziłem

DiKej to albo tank z Blood, albo DPS z Unholy - Frost nie jest dobrym pomysłem w moim odczuciu: z Unholy robi się okrutną sieczkę i też nie ma problemu zbyt dużego ze stratą HP - owszem: jestem trochę wcześniej - Outland - ale w Zangarmarsh lurowałem i 3-4 mobki, które niewiele robiły, a składały się w przeciągu 10 sekund wręcz synchronicznie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 09:57, DemoBytom napisał:

(odnośnie questowanie itd)
osobiście uważam, że levelowanie jakąkolwiek klasą, która moze być tankiem, w DPS specu
jest samo okaleczaniem się. Tak miałem z paladynem, tak miałem teraz z DK.
Jak tank robię niewiele mniejszy dps na mobach niż w DPS specu, tracę dużo mniej HP między
mobami, praktycznie nie muszę się zatrzymywać. Próbowałem grać paladynem w retri - No
i jeden, dwa overpulle i kończyłem z końcówką życia,


Ja levelowałem niedawno dwóch paladynów do 85, jednego jako retri, drugiego na prot. Do 80 jest w miarę podobnie, potem różnice są kolosalne. Na retri rzadko łapię więcej niż jednego moba, a i tak często po walce muszę się podleczyć, przy czym ze względu na to jak teraz wygląda ilość HP, jeden zboostowany Holy Light nie wystarcza. Prot łapie spokojnie na klatę kilka mobów i wychodzi z walki ledwie zadrapany. Jedyna różnica na korzyść retri, to że zadaje większe obrażenia, czyli szybciej ubija tego swojego mobka.
Aczkolwiek nie nalezy sie sugerowac do konca obecnym polozeniem klasy, zwlaszcza jesli ktos zamierza grac na kilku postaciach. Blizzard ciagle cos majstruje i to, co dzisiaj jest pakerne, jutro moze byc znerfione - i na odwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w przypadku DK burst w Blood jest minimalny i o ile nie robisz wciąż chain pullów, nieopłacalny (może i nie giniesz, ale te 2-3 sekundy dłużej na każdym mobie bardzo szybko się dodają). Do tego musisz używać Blood pres, bo inaczej tracisz życie jak w każdym innym specu. Frost jest imo świetny (o ile jest 2h + UH pres), oprócz drobnych problemów między 68-70 (na które pomagał Lichborne) szedł jak rakieta. Nie mówiąc o On the Pale Horse. Zresztą na 70 za ~1k honoru można sobie kupić set arenowy + broń, które spokojnie wystarczą do 77+ (gdzie można już szperać po AH na greeny z Cata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mój main spec to protection, ale często bawię się też w retribution na rajdach (np. gdy przegram roll o tankowanie bossa, gdy tylko 1 tank jest w danej walce potrzebny;). W chwili obecnej jest dosyć ciężko, jako że nie posiadam sprzętu na poziomie normalnych graczy dps, to na ogół wypadam w dps wśród nich ostatni, ale nie jest to różnica na tyle duża, by przeszkadzała w raidowaniu. Co więcej, odkąd zdobyłem broń do pve ilvl 359 z Cho Galla, to mój dps skoczył znacznie w górę, dodać do tego trochę szczęścia w proach i nawet te 14k idzie czasami wyciągnąć. Oczywiście mówię tu tylko o normal mode, moja gildia nie robi jeszcze heroic mode. Zresztą, w tym tygodniu powinien wyjść patch, który efektywnie powinien podnieść dps retri paladynów o jakieś 10%, może nawet więcej i sporo zmienić w naszych statystykach, także będzie lepiej. Nie martwiłbym się o miejsca w raidach, o ile nie trafisz do gildii perfekcjonistów, gdzie nie ma miejsca na gracza, a jest tylko na najbardziej przegięte klasy miesiąca.

Podsumowując, levelowanie w prot albo retri - nie ma większego znaczenia. Na 30lv wykup sobie dual spec (teraz kosztuje grosze). Do instancji jak musisz choć jako protection, może przy okazji nauczysz się trochę tankować, nie jest to takie trudne, jak to ludzie malują (a do 85lv tank na ogół jest pierwszy w dps w danej instancji). Questy grupowe rób w protection (np. w Northrend nie ma takiego questu, którego nie idzie wysolować w trakcie levelowania, pomijając kilka ostatecznych zadań w Icecrown). Solo podróżuj i biegaj w retribution. Raz, że będziesz się szybciej poruszać, dwa że jeśli nie robisz chain pulli, to mobki i tak będą ginąć szybciej.
Albo... zawsze jest też Holy do szybkich kolejek w instancjach, ale levelowanie solo tym odradzam, zdecydowanie najwolniej z wszystkich speców. Choć nie na tyle tragicznie, żeby nie dało się w ten sposób grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady.

Głównie będę grał magiem a reszta postaci to od czasu do czasu ale nie wykluczone że kiedyś zmienię wybór na inną klasę dlatego chciałem już na starcie odpowiednio wybrać :)
Stawiam w każdym przypadku na DPS... nawet wybrałem shadow dla priest''a więc i z paladynem już podjąłem decyzje i w retribution zainwestuję.

Przy okazji zastanawiam się jak to jest że priest z shadow i warlock są po stronie Alliance? Nie są raczej po "ciemnej stronie mocy"? Szukałem nieco w necie opisów tych klas ale same ogólniki znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się