Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2007 o 10:31, mikal15 napisał:

A jak już przy biletach jesteśmy...ma ktoś na EURO po pierwszej fazie? Ja próbowałem, ale nie
dostałem. Teraz niedługo rusza druga, mam nadzieję, ze będę miał więcej szczęścia niż przy
Mundialu.


Ja zobaczę, jakie grupy będą i gdzie polacy będą grać. Ja w zasadzie do Wiednia mam bliżej niż do Wa-wy i to NORMALNYMI drogami ;) I największy kłopot - nie wiem, jak przekonam moich rodziców na wyjazd na EURO(ojciec całkowity anty-fan, matka ogląda tylko mecze repry[ale zawsze coś :P])

@Vaxinar

Ty chcesz Kake' w MU? o_0 Już wolę CRa, i to 100 razy. Kaka' w MU to byłby niewypał miary Verona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 00:41, Vaxinar napisał:

Wiecie co mnie wkurzyło dziś? Jeden z dziennikarzy na n sport, mówił, że Żuraw przyznał, że
Orły po dwóch pierwszych meczach (porażka i remis) stracili wiarę w awans. Grali bez wiary.
I powiedział to nasz kapitan...
Widać Żurawski kapitanem jest "świetnym".


Wybacz, ale wydaje mi się, że popełniasz pewien błąd. Relacje dziennikarza z wypowiedzi, która miała miejsce bądź też nie traktujesz jako wypowiedź Żurawskiego.To raz.
Dwa ewidentnie oceniasz te relacje dziennikarza z wydarzeń z przed roku z dzisiejszej perspektywy.
Powiedz dwa pierwszę mecze Leo przegrana z Danią 0-2 (bez konsekwencji mecz towarzyski), mecz z Finlandią w fanalnym stylu (ważny mecz bo o punkty) przegrany 1-3.
I mecz z Serbią remis (A-cis typował porażkę, był remis na jego szczęście bo chciał płacić gotówką) Na meczu było 6k kibiców bo byli zniesmaczeni grą z spotkań z Danią oraz Finlandią. W meczu choć Polacy dominowali to nie zdołali wygrać. W dwóch meczach zamiast 4-6 punktów zdobyliśmy 1.

Ile po tych trzech meczach było wiary w kibicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 14:17, Rzezim napisał:

Dwa ewidentnie oceniasz te relacje dziennikarza z wydarzeń z przed roku z dzisiejszej perspektywy.

Nie zrozumieliśmy się chyba.
Dla mnie kapitan powinien zawsze wierzyć. Może nawet nie myśleć czy będzie awans czy nie, ale wierzyć że w następnym meczu się podniosą, wygrają. O to mi chodzi.
Jeśli ktoś mówi (zakładamy tutaj, że Żuraw naprawdę tak powiedział) to nie powinien być kapitanem. Być może w ogóle nie powinien grać z białym orłem.

Dnia 20.11.2007 o 14:17, Rzezim napisał:

Ile po tych trzech meczach było wiary w kibicach?

Nie wiem, kibic zawsze wierzy, gorzej z sezonowcami.
No i mówimy o reprezentantach, a nawet więcej - o kapitanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 15:18, Vaxinar napisał:

Dla mnie kapitan powinien zawsze wierzyć.

W sumie fakt. Jak mają kibice wierzyć jak nie wierzy kapitan.

Dnia 20.11.2007 o 15:18, Vaxinar napisał:

Może nawet nie myśleć czy będzie awans czy nie, ale
wierzyć że w następnym meczu się podniosą, wygrają. O to mi chodzi.

Ciężko by było na początku myśleć o awansie. Wtedy myślę, że chodziło o to, żeby zmazać plamę z meczu z Finami. Jak widać udało się. Ale bez sensu w takim momencie takie wypowiedzi... ;/

Dnia 20.11.2007 o 15:18, Vaxinar napisał:

Jeśli ktoś mówi (zakładamy tutaj, że Żuraw naprawdę tak powiedział) to nie powinien być kapitanem.
Być może w ogóle nie powinien grać z białym orłem.

Dość mocne słowa, ale jakby nie patrzeć... w tej kwestii myślimy tak samo. Kapitanem taki ktoś być nie powinien. Mało tego: z tego co dzisiaj czytałam Żuraw dostanie najwięcej za awans. Wiadomo na jakiej podstawie to wyliczają?

Dnia 20.11.2007 o 15:18, Vaxinar napisał:

Nie wiem, kibic zawsze wierzy, gorzej z sezonowcami.

Masz na myśli tych co jak jest dobrze, to mówią, że cacy a jak przegrywają to wyklinają jakich my to "cienkich" piłkarzy nie mamy?

@@@Gregory171

Z powodów osobistych? A skąd to wiesz, skoro Sobol nie gada z dziennikarzami?
=/ =/ =/ =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 16:55, mała16 napisał:

Mało tego: z tego co dzisiaj czytałam Żuraw dostanie najwięcej za awans. Wiadomo na jakiej podstawie to
wyliczają?

O ile pamiętam to zawsze liczyła się liczba minut spędzonych na boisku.

A co do Sobolewskiego. Bronowicki mówił sporo o korupcji w Serbii. Bąk po pamiętnym meczu z Węgrami też udzielił wywiadu, że nie chciał grać bo się bał jakiejś przypadkowej ręki itp. Może Radek ma coś podobnego? Bo nie potrafię sobie wyobrazić takiej sprawy osobistej, że chce jechać, ale nie chce grać. Jakby to było coś rodzinnego to przecież zostałby w Polsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna, źle przeczytałem- przecież on zakończył w ogóle karierę, a nie tylko zrezygnował z gry przeciwko Serbii- sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 17:22, mikal15 napisał:

Cholera jasna, źle przeczytałem- przecież on zakończył w ogóle karierę, a nie tylko zrezygnował
z gry przeciwko Serbii- sorry.

Ale tylko karierę reprezentacyjną, bo w lidze dalej będzie grał.
A wie ktoś może dlaczego zrezygnował. Po takim sukcesie jak awans do Euro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt poza nim samym i Leo tego nie wie,bo przecież Sobolewski unika mediów. Nieoficjalnie mówi się o problemach osobistych. Szkoda,zwłaszcza,że ostatnio gra Radka naprawdę mogła się podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2007 o 21:16, pretorianie napisał:

Ale tylko karierę reprezentacyjną, bo w lidze dalej będzie grał.
A wie ktoś może dlaczego zrezygnował. Po takim sukcesie jak awans do Euro???

Ja mu się nie dziwię - kibice go nie rozpieszczali. Widmo meczu z Kończynkami oraz spotkania z naszymi zachodnimi sąsiadami na Mistrzostwach będzie go prześladować. Spójrzmy prawdzie w oczy - Sobol to dobry gracz, ale pali się na meczach o wielką stawkę. Na EURO poleciałby niejako za zasługi. Może zdał sobie z tego sprawę? Jeśli tak to wieeelkie gratulacje dla niego - potrafił dostrzec u siebie ten mankament i tym samym nie osłabił reprezentacji ;) Ładnie z jego strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoja argumentacja do mnie nie przemawia. Jeśli facet przez ponad rok walczył z drużyną o historyczny awans i grał nawet całkiem dobrze, to nie wyobrażam sobie nikogo przy zdrowych zmysłach kto by sam zrezygnował z wyjazdu na taką imprezę. A jeśli chodzi o osłabienie drużyny to z łatwością mogę wskazać ze dwóch innych, którzy na pewno pojadą a grają gorzej od Sobolewskiego, który dobrze wykonuje swoją czarną robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Po pierwsze:co ma mecz z Phanatinaikosem w barwach Wisły (w którym zresztą Radek zagrał bardzo dobrze i strzelił piękna bramkę) do meczów reprezentacji.
Po drugie:Za zasługi mówisz? Ja mam nadzieję,że Leo nikogo nie weźmie tylko za zasługi,a Radek to jeden z naszych najlepszych defensywnych pomocników i jeżeli jest w formie (czyli teraz) to mamy z niego wielki pożytek
Po trzecie: Mówisz,że nie osłabił reprezentacji,a ja jestem przeciwnego zdania. Co jesli przed Euro Dudka znów złapie kontuzję. Kto wtedy zagra? Z chęcią wysłucham twoich kandydatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 12:05, Vaxinar napisał:

Dalej - Boruc, wg Ciebie nie gra na całego? Wg mnie trudno to stwierdzić w jego przypadku.

Co do Boruca, mam tzw. mieszane odczucia. Chciałbym wiedzieć ile on aktualnie waży. Bo z tego co widziałem w sobotnim meczu, to on sobie chyba wyhodował już brzuszek.
A profesjonalista takich rzeczy nie robi ;-)

BTW. Czy ktoś oglądał dzisiejsze Szkło kontaktowe? Podobno Włosi zrobili sondę, jakiej drużyny powinni się najbardziej obawiać na ME. Zwiedzieli się o tym Polacy i zaczęli masowo klikać na przycisk Polonia. I wyszło, że ponad 90 % Włoskich kibiców najbardziej obawia się Polski :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 01:36, A-cis napisał:

Co do Boruca, mam tzw. mieszane odczucia. Chciałbym wiedzieć ile on aktualnie waży. Bo z tego co widziałem > w sobotnim meczu, to on sobie chyba wyhodował już brzuszek.
A profesjonalista takich rzeczy nie robi ;-)


Był kiedyś taki włoski bramkarz futsalowy, nie pamiętam nazwiska a nie chce mi się sprawdzać, dość powidzieć, że swoją skromną osobą zasłaniał ok 80% bramki, ale dokonywał prawdziwych cudów, był na tyle dobry, że przez długi czas był podstawowym bramkarzem reprezentacji.

Dnia 21.11.2007 o 01:36, A-cis napisał:

BTW. Czy ktoś oglądał dzisiejsze Szkło kontaktowe? Podobno Włosi zrobili sondę, jakiej drużyny
powinni się najbardziej obawiać na ME. Zwiedzieli się o tym Polacy i zaczęli masowo klikać
na przycisk Polonia. I wyszło, że ponad 90 % Włoskich kibiców najbardziej obawia się Polski
:-D


Pisało o tym kilka serwisów, nawet linki do sondy były podawane, ciekawe jak odbierają takie wyniki Włosi zwłaszcza jeśli się nie domyślą, że to nasza "sprawka" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2007 o 21:21, demrenfaris napisał:


Ja mu się nie dziwię - kibice go nie rozpieszczali. Widmo meczu z Kończynkami oraz spotkania
z naszymi zachodnimi sąsiadami na Mistrzostwach będzie go prześladować.


Jaka Korea?? Sobolewski był wtedy daleko od kadry, a w tamtym meczu skompromitował się Kałużny. Trzeba było się nieźle starać, żeby przy jego wzroście przegrywać pojedynki główkowe z małymi Koreańczykami. Co do meczu z Niemcami, to ja ani trochę nie mam do niego pretensji. Niektórzy najwyraźniej musieli poszukać sobie kozła ofiarnego.

Dnia 20.11.2007 o 21:21, demrenfaris napisał:

Spójrzmy prawdzie w
oczy - Sobol to dobry gracz, ale pali się na meczach o wielką stawkę. Na EURO poleciałby niejako
za zasługi. Może zdał sobie z tego sprawę? Jeśli tak to wieeelkie gratulacje dla niego - potrafił
dostrzec u siebie ten mankament i tym samym nie osłabił reprezentacji ;) Ładnie z jego strony
;)


Chyba nie widziałeś jaką formę prezentuje w lidze albo słabo oglądałeś chociażby mecz z Belgią, gdzie wykonał kawał porządnej roboty (niestety nie gra na zbyt "reprezentatywnej" pozycji i jego praca często jest niedostrzegalna), skoro piszesz, że jechałby za zasługi. Według mnie jeden z lepszych defensywnych pomocników, posiadający atomowe uderzenie i pozostawiający mnóstwo serca na boisku. Kadrze będzie go brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2007 o 01:36, A-cis napisał:

(...)
BTW. Czy ktoś oglądał dzisiejsze Szkło kontaktowe? Podobno Włosi zrobili sondę, jakiej drużyny
powinni się najbardziej obawiać na ME. Zwiedzieli się o tym Polacy i zaczęli masowo klikać
na przycisk Polonia. I wyszło, że ponad 90 % Włoskich kibiców najbardziej obawia się Polski
:-D


http://www.gazzetta.it/appsSondaggi/pages/gazzetta/d_1504.jsp

Napinajmy się! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kluby z Anglii i z Niemiec intensywnie zaczęli się interesować Mariuszem Jopem. I dobrze, zmiana klubu wyszłaby mu na dobre, gdyż ostatnio nie grywał za wiele w FK Moskwa i to by zwiększyło jego grę w reprezentacji Polski. Myślę, że nie tylko on winien zmienić klub przed Euro, bo nie tylko on ma problemy z regularnymi występami w klubie, a przecież nie możemy jechać na ME z zawodnikami, którzy nie grają w swoich drużynach klubowych. Przegląd Sportowy mówi o Derby County oraz Hamburger SV, Hannover 96 i VfL Wolfsburg. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już kilka dni temu :P Widzę, że przez noc ładnie popracowali Chorwaci, bo jeszcze wczoraj przed północą mieliśmy 92,5% głosów...a przybyło od tego czasu ponad 140 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uważam, że dopóki nie będzie sprawa jasna z jakich powodów sobol zrezygnował z kadry nie powinniśmy tego oceniać. czy na przykład można komuś kazać wykonywać jakąś pracę kosztem rujnowania życia rodzinnego? za dwie rzeczy należy mu sie szacunek: za to co do tej pory zrobił dla reprezentacji oraz za to, że uczciwie postawił sprawę, że nie będzie mógł się angażować na 100% w zespół. a tam potrzeba tylko takich ludzi, którzy są bezwzględnie przekonani, że to dla nich wszystko w danym momencie. tylko z takim nastawieniem mentalnym jesteśmy w stanie coś osiągnąć na euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście że Mistrzowi Polski Zagłębiu Lubin grozi karna degradacja do drugiej ligi. Jak ustalił "Przegląd Sportowy", wrocławska prokuratura ma dowody na ustawienie przynajmniej sześciu spotkań tej drużyny w sezonie 2003/2004.
Więcej informacji na www.wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować