Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2010 o 15:09, edsonpele napisał:

4m=4m/s*t+t^2
Ktoś rozwiąże takie równanie kwadratowe?

Zakładając, że t jest zmienną, a m i s parametrami (co może być błędnym założeniem - na pewno to cała treść zadania?)

t^2 + 4m/s*t - 4m = 0

Delta = 16m^2/s^2 - 16m = 16m(m/s^2 - 1)

I teraz trzeba sprawdzić, kiedy delta = 0 (jedno rozwiązanie), delta > 0 (dwa rozwiązania), lub ujemna - brak rozwiązań rzeczywistych.

A zatem dla m = 0 lub m = s^2 mamy jedno rozwiązanie postaci t = -2m/s

Sprawdzenie kiedy wyróżnik jest ujemny/dodatni to trochę więcej rozpisywania, ale mam nadzieję, ze ogólną ideę przekazałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 15:09, edsonpele napisał:

4m=4m/s*t+t^2
Ktoś rozwiąże takie równanie kwadratowe?

Czy tylko mi to wygląda na jakieś równanie fizyczne, gdzie s - sekunda, m- metr, t-czas ? W takim razie było by to nie do rozwiązania, bo jednostka t^2 to nie jest metr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jo, potrzebuję mapy topograficznej, w byle jakiej skali, z rzeką. Najlepiej taką na podstawie której dobrze możnaby określić związek osadnictwa właśnie z tą właśnie rzeką (typu, z jednej strony są jakieś domy, z drugiej nie, lub jest wyraźnie mniej, w zdecydowanie dalszej odległości itp). Chodzi o samą mapę, z resztą poradzę sobie :) Ktoś mógłby pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafi rozwiązać to zadanie z fizyki?

Człowiek podniósł walizkę na wysokość h = 0,5 m w czasie t = 1 s, działając z siłą F = 216,2 N. Jaka była masa walizki? Jaką siłą trzeba by działać, aby podnieść ją ruchem jednostajnym?

Za rozwiązanie z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

F-mg= am
1/2at^2= h

Z drugiego równania wyciągamy a= 2h/t^2 i wstawiamy do pierwszego. F-mg=2hm/t^2, wszystkie m na jedną stronę, wyciągamy przed nawias, dzielimy, mnożymy przez t^2/t^2 i otrzymujemy: m=Ft^2/(2h+gt^2). Potem powinieneś sobie poradzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 17:24, HunterO7 napisał:

F-mg= am
1/2at^2= h

Z drugiego równania wyciągamy a= 2h/t^2 i wstawiamy do pierwszego. F-mg=2hm/t^2, wszystkie
m na jedną stronę, wyciągamy przed nawias, dzielimy, mnożymy przez t^2/t^2 i otrzymujemy:
m=Ft^2/(2h+gt^2). Potem powinieneś sobie poradzić ;)


Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 15:58, Hommicide napisał:

Ma ktoś pomysł na takie zadanie z matmy?

Znajdź miary kątów trójkąta równoramiennego o podstawie długości 3cm i wysokości 5cm.


Narysuj sobie ten trójkąt, wysokość też. Dzieli ona podstawę na połowę, a więc na 2 części po 1,5 cm. Zaznacz sobie kąt alfa (przy podstawie i ramieniu) i policz tangensa tego kąta. Wychodzi 3 i 1/3, odszukaj w tablicy tą wartość i zadanie praktycznie skończone;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 21:48, Piotrbov napisał:

Mam taki problem z pewnym zadaniem. Trzeba znaleźć wszystkie pierwiastki zespolone tego
równania:

z^21 - z^16 - z^11 + z^6 =

=z^16(z^5-1) +z^6(z^5-1)= (z^16 + z^6)(z^5-1)=z^6(z^10 +1)(z^5-1)

Dalej mam nadzieję sobie poradzisz, jeśli nie, to rozwiązujesz z definicji funkcji zespolonej i jej postaci trygonometrycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś z jednym zadankiem z fizyki?;>

Karuzela wykonuje w ciągu minuty 22 obrotów. Promień toru, po którym porusza się człowiek, wynosi 4m. Ile wynosi przyspieszenie dośrodkowe człowieka, który siedzi na karuzeli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 12:20, Sob-styl napisał:

Pomoże mi ktoś z jednym zadankiem z fizyki?;>

Karuzela wykonuje w ciągu minuty 22 obrotów. Promień toru, po którym porusza się człowiek,
wynosi 4m. Ile wynosi przyspieszenie dośrodkowe człowieka, który siedzi na karuzeli?


obr/min przeliczasz na podstawowe jednostki układu SI, tj. rad/s, a następnie podstawiasz tą wartość to wzoru na przyśpieszenie dośrodkowe.
22*2*pi/60 -> rad/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdzian z fizyki mnie czeka, jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć ruch drgający/fale mechaniczne tak w pigułce?
np na podstawie takiego zadania:
Okres wahań drugiego wahadła jest o 0,2s dłuższy niż pierwszego, a jego długość jest 4x większa, oblicz częstotliwość drgań pierwszego wahadła.
...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 22:16, Erton napisał:

Dalej mam nadzieję sobie poradzisz, jeśli nie, to rozwiązujesz z definicji funkcji zespolonej
i jej postaci trygonometrycznej.


Oż kurczę dzięki własnie miałem problemy z przekształceniem, by ładnie wyszło, a po drugie dobrze wiedzieć, że są tu osoby co znaja się na matematyce wyższej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z infy do excela.

Jest sobie kawałek blachy 20x30.
W rogach wycinamy kwadraty, jak je wyciąć, aby pudełko które powstanie przez zagięcie boków było jak najwyższe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli chodzi o zadania to do fal/ruchu drgającego na poziomie gim są trzy wrzory.
λ(lambda) = v/ f= v*T - na długość fali
f=1/T - na częstotliwość
T=t/n - na okres fali
gdzie w tym przypadku T-jedno pełne drganie (okres), a f=częstotliwość, zaś n=ilość drgań w jednostce czasu.
Te wzory odpopwiednio przekształcasz do własnych potrzeb. Jeśli chodzi o teorię to trochę jest, napewno musisz umieć cechy fal, rozpnawanie co różnic między podłużną, a poprzeczną. Do tego też też dochodzi kilka pojęć, takich jak: izochronizm, interferencja, dyfrakcja. Myśle że zgrubsza wytłumaczyłem ;) Odpowiedzi na to powinieneś znaleźć w podręczniku do fizyki albo w google.
PS: Ja akurat wczoraj pisałem z fizyki ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie dot. długosci okręgu i pole koła. A mianowicie:
Dłuższa wskazówka pewnego zegara ma 8 cm.Oblicz jaką drogą pokonuje koniec tej wskazówki w ciągu
a)Kwadransa
b)45 min.

Niby podane mam wcześniejsze zadania jakie robiłem w szkole,że wzór wychodzi na dł. okręgu,czyli
L=2πr (L=2pi r)
Wiadomo ,że 24h to 360 stopni.Kwadrans to 1/4 godziny i ma 90 stopni,a 45 min ma 3/4 godziny i ma 270 stopni.Problem w tym jaki wzór mam zastosowac i ma mi wyjsc wynik
a)12,6 cm
b)37,7 cm

Z góry dziękuje i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować