HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2009 o 22:25, LESZ3u napisał:

Większość wartych polecenia filmów została wymieniona przez Kłejka (sorry, nie mogę się
przyzwyczaić ;))

np

Dnia 06.05.2009 o 22:25, LESZ3u napisał:

Skoro już jesteśmy przy Eastwoodzie - miał już ktoś okazję obejrzeć "Gran Torino"?

Wbij to w szukajkę i poczytaj, pamiętam że parę osób tu się wypowiadało dość pochlebnie o tym filmie ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 22:25, LESZ3u napisał:

Skoro już jesteśmy przy Eastwoodzie - miał już ktoś okazję obejrzeć "Gran Torino"?

Ja miałem ;) I też nie powiem praktycznie niczego złego, film jest mocno pozytywny, mi poprawił humor. Clint jak zwykle świetnie gra, jedyne co mi nie podpasowało to gra azjatyckich aktorów. Niektóre wątki mogły by być nieco bardziej rozbudowane jak się już czepiamy. Ale ogólnie to warto zobaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2009 o 22:25, LESZ3u napisał:


Skoro już jesteśmy przy Eastwoodzie - miał już ktoś okazję obejrzeć "Gran Torino"?

Tak, film nie jest zły, ale do tego, co mówią o nim w necie, recenzenci itd. troche mu brakuje. Film jest niestety naiwny, ale swój charakter ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Guns of Navarone, Force 10 from Navarone (obu nie trzeba przedstawiać), Kelly''s Heroes (Clint Eastwood - i wszystko jasne), Midway (dużo walk powietrznych), Yamato (trochę wojny oczami Japończyków), Patton (każdy wie kim był, nie każdy wie jaki był, film to przedstawia tak jak należy), Tora Tora Tora (taki stary Pearl Harbour), Catch 22 (wiadomo), 1941 (legendarna już komedia Spielberga z wiadomo kim), Escape to Athena (Roger Moore i Telly Savalas oraz wiele innych gwiazd wojennego kina), Operation Crossbow (fikcyjny, ale prawdopodbny a przy tym bardzo dobry film szpiegowski na podstawie książki).
Pow więcej odsyłam tutaj
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_World_War_II_films
Szczególnie lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać widziałem "Sztandar Chwały", film mocno daje do myślenia, bo tak naprawdę nie ukazuje tego co się działo na froncie lecz poza nim (nie będę spoilerował przecie),

Spoiler

gdzieś 1/10 filmu odbywa się na Iwo Jimie

... Świetny film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 22:00, colin_mcrae napisał:

A według mnie Cage w tym filmie odwalił kawał dobrej roboty. Zagrał to co miał zagrać,
walecznego, odważnego i kochającego ojca. A jak wiadomo, jaki film, taka gra. Cały film
nie był zły, ale mógł być zdecydowanie lepszy.


Po prsotu brakowało mi, aby jego gra była bardziej realistyczna. Oczywiście jest wiele momentów kiedy grał bardzo dobrze, jak choćby po

Spoiler

katastrofie samolotu

, ale podczas rozmów z, np. Dianą wypadało to mało przekonywująco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 21:55, Dark_Sebat napisał:

A w czym gustuje ? Na chwilę obecną najbardziej pasował by mi jakiś poważny dramat.


Proszę bardzo

Piątek 8 maja Cinemax 22.00 - 23.55 Wybawienie

Sobota 9 maja 13.45 - 15.55 Szarża lekkiej brygady

Poniedziałek 11 maja Tvp 1 22.25 - 0.40 Układ

Poniedziałek 11 maja Ale kino 20.00 - 22.20 Chniatown

Wtorek 12 maja Tvp 2 22.50 - 0.50 Plac Zbawiciela

14 maja Ale kino 20.00 - 21.50 Jabłka Adama - POLECAM

A tak ogólnie:

Człowiek na torze

Jestem niewinny

Niepotrzebni mogą odejść

Chcę żyć !

Między piekłem a niebem

Wszyscy ludzie prezydenta

Fanatyk

Prawo Bronxu

Krew i wino

8 dzień

Serpico

Książę miasta

Dni wina i róż

Stracony weekend

I sprawiedliwość dla wszystkich

Bilardzista

Wniebowstąpienie

Obywatel Kane

Werdykt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się jeszcze przypomniało... UPADEK! Napiszę tylko, że film przedstawia ostatnie dni życia Adolfa Hitlera. Więcej informacji znajdziesz w necie, ja idę spać ;) Dodam tylko, że naprawdę warto go obejrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 23:12, LESZ3u napisał:

Teraz mi się jeszcze przypomniało... UPADEK! Napiszę tylko, że film przedstawia ostatnie
dni życia Adolfa Hitlera. Więcej informacji znajdziesz w necie, ja idę spać ;) Dodam
tylko, że naprawdę warto go obejrzeć!


dzięki kolego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 22:07, Quinti napisał:

Jakiś dobry film o II wojnie światowej?? Lub o wietnamie?? Cienka czerwona linia zaliczona,
tak samo jak:
Za linią wroga, najdłuższy dzień, o jeden most za daleko, wróg u bram, Pluton...


Najdłuższy dzień

Most na Renie

Spacer w słońcu

Nasz okręt

Rozkaz , zabić Rommla

Orzeł wylądował

Ballada o żołnierzu

Bataan

Bitwa nad rzeką La Plata

Bitwa o Anglię

Bitwa o Midway

Czas apokalipsy

Kierunek Tokio

Konwój

Los człowieka

Łowca Jeleni

Łódź ratunkowa

Macarthur

Młode lwy

Nasz okręt

Okręt

Patton

Full Metal Jacket

Pluton

Pole bitwy

Pustynny lis: Opowieść o Rommlu

Sahara z 1943 r.

Stalingrad

Spisani na straty

Ścieżki chwały

Ślicznotka z Memphis

Tora ! Tora ! Tora !

Trzydzieści sekund na Tokio

Wniebowstąpienie

Żelazny krzyż

Żołnierze z 1945 r.

Wichry wojny

Urodzony 4 lipca

Fabryka oficerów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej połowę z tych tytułów widziałem, ale na pewno spośród tych których jeszcze nie widziałem znajdę się coś ciekawego dla siebie. Dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 23:03, kerkas napisał:

14 maja Ale kino 20.00 - 21.50 Jabłka Adama - POLECAM


Świetny film, sama postać Adama jest po prostu niesamowita - i zabawna, sympatyczna - a jego przemiana jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem wczoraj "Requiem dla snu". O nakromanach...widzisz jak na początku mało ćpają, fajnie sobie żyją, a potem robią wszystko i wszystko tracą...--->(opis momentu w filmu!!!!)

Spoiler

np. gościowi musieli amputować ręke...straszne

<----koniec. I jest też wątek z nieświadomym braniem...naprawdę dobrze zrobiony, jak i zresztą cały film.
Gorąco polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 15:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Krótka piłka.


Wszystko rozumiem, ale na laptopie?...:)))

Dnia 06.05.2009 o 15:56, Ichibanboshi-kun napisał:

Ja ostatnio byłem na "Knowing" i podobało mi się, Proyas może nie kręci wielkich filmólw, ale tworzy dobre filmy, po których człowiek ma ochotę trochę pomyśleć. Szkoda że aktorsko film klęczał, Cage mógłby się wreszcie otrząsnąć i wrócić do swojej starej dobrej gry


Proyasa cenię za "Kruka", niemniej jego następne filmy jakoś do mnie nie przemawiają... Ostatnimi czasy widząc w obsadzie Cage''a ochota na obejrzenie filmu znika u mnie jak sen jaki złoty - patrzenie na jego zbolałą minę odbiera mi całą przyjemność z oglądania filmu... A przecież to charyzmatyczny i naprawdę utalentowany aktor, vide "Dzikość serca" czy chociażby "Twierdza", gdzie potrafił grać a nie zgrywać męczennika czy twardziela...

Widział już ktoś "Rosomaka"? Zanim zdecyduję się czy pójdę chciałbym poznać czyjeś zdanie, bo czytając recenzje to nieszczególnie chyba warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 08:56, Wodzasty napisał:

Wszystko rozumiem, ale na laptopie?...:)))

To też się nawet nie dziwię Twojej reakcji :).... sam bym tak zrobił

Dnia 07.05.2009 o 08:56, Wodzasty napisał:

Proyasa cenię za "Kruka", niemniej jego następne filmy jakoś do mnie nie przemawiają...

Fakt, Proyas zaczął kręcić efektowne kino, ale po jego filmach jakoś tak wracam do tego co obejrzałem i myślę, że faktycznie co nieco jego obraz daje do myślenia. Przypuszczam, ze sytuacja z "Ja, Robot" nigdy się nie ziści, ale można pomyśleć; po co w ogóle tworzymy roboty, sztuczną inteligencję, czy tylko człowiek ma prawo do szacunku itd

Dnia 07.05.2009 o 08:56, Wodzasty napisał:

Ostatnimi czasy widząc w obsadzie Cage''a ochota na obejrzenie filmu znika u mnie jak
sen jaki złoty - patrzenie na jego zbolałą minę odbiera mi całą przyjemność z oglądania
filmu... A przecież to charyzmatyczny i naprawdę utalentowany aktor, vide "Dzikość serca"
czy chociażby "Twierdza", gdzie potrafił grać a nie zgrywać męczennika czy twardziela...

Albo "Lord of War", tylko sam Cage chyba dąży do tego abyśmy o tym zapomnieli biorąc rolę w takich filmach jak "The Wicker Man"

Dnia 07.05.2009 o 08:56, Wodzasty napisał:

Widział już ktoś "Rosomaka"? Zanim zdecyduję się czy pójdę chciałbym poznać czyjeś zdanie,
bo czytając recenzje to nieszczególnie chyba warto...

Powiedzmy tak, jeśliś fanem mutantów, pająków, supermanów, to jak najbardziej warto.
Ja się na tym filmie dobrze bawiłem, choć przyznam może to być kwestia bardzo dobrego OST, które sprawiało, ze aż chciałem więcej tego wszystkiego.
Film jest sprawnie nakręcony i dużo lepszy niż na przykład X3, ładne zdjęcia i ogólnie jak dla mnie to git, film na dobrym poziomie.
Oczywiście nie zabrakło "holyłódzkych" wstawek, zakończenie śmierdzi holiłódem trochę.
Film potrafi nawe(haha!)zaskoczyć w jednym momencie ;)
Efekty specjalne są tak sprawnie zrealizowane, że aż szkoda byłoby to oglądać na małym erkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 17:15, MaccCry napisał:

OMG, wiecie coś o tym filmie? http://film.onet.pl/zwiastuny/11050,4959883,filmy.html
Ten trailer mnie normalnie zniszczył :P Czyżby jakiś odłam od polskich komedii romantycznych,
filmów historycznych i wulgarnych komedii w stylu Poranek kojota?

Ktoś się musiał nieźle zjarać żeby zrobić coś takiego. Już sam trailer mi wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się